Döntött a bíróság: új eljárás kell Kocsis István volt MVM-vezér ellen
Kocsis István elsőfokú felmentő ítéletét megsemmisítették, de másodfokon új eljárás lefolytatását rendelte el a bíróság, így kezdődhet újra az MVM-per.
Kocsis István elsőfokú felmentő ítéletét megsemmisítették, de másodfokon új eljárás lefolytatását rendelte el a bíróság, így kezdődhet újra az MVM-per.
Tavaly júliusban felmentették a hűtlen kezelés és sikkasztás vádja alól, de másodfokon továbbra is nyitott kérdés, hogy a vádlottak (Kocsis, mint az egykori MVM-vezér, illetve több közvetlen munkatársa, plusz a felesége) egykori munkájuk során előnytelen szerződéseket kötöttek-e, amivel 15 milliárdos vagyoni hátrányt okoztak az állami cégnek vagy sem.
A szivattyús-energiatározós erőmű a rendszer méretű energetikával foglalkozó hazai szakemberek egy része számára maga a Szent Grál. Villamosenergia-rendszerünk rugalmasabb lenne általa, de mivel nincs, az építkezés maga hozza igazán lázba a kormányzati politikát. Ezért kerül elő a téma időről időre, még ha a végén – eddig legalábbis – mindig oda is jutottunk, hogy kiderült: nálunk ehhez nincsenek meg a feltételek.
Az MVM valamint a BKV egykori vezérigazgatója is egyengetheti a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban született új energiapiaci elképzelések útját – értesült a Népszabadság. A lap úgy tudja, hogy Kocsis István egyeztetett Csiba Péterrel, az MVM 2015-ben kinevezett vezetőjével.
Közel 11 milliárd forintba fog kerülni az állam energiacége, az MVM Csoport új budapesti székháza, amit mostanában kezdenek építeni.
Tévesen utalt ki az MVM csoport decemberben 38 nem vezető állású munkavállalójának összesen 31 millió forintot – közölte a Világgazdasággal a cég. A hiba miatt sokan túlzottan messzemenő következtetéseket próbáltak levonni.
Láttatható áttörésnek az is, hogy az atomenergia-fetisizmussal küzdő kormányzati tervekben felbukkant végre egy pécsi naperőmű-építés is. Az részletkérdés, hogy erre miért nem Orbánék, hanem kizárólag Brüsszel áldoz Magyarországon, mert 100 százalékban uniós pénzből finanszírozzák a projektet. Az viszont nem részletkérdés, hogy ez a napelemtábla-park mit takar el, és mire elegendő. Körbejártuk, valójában mit jelent az, hogy Közép-Európa egyik legnagyobb naperőműve épülhet meg nálunk.
Jelentős mértékben lehetett volna akár olcsóbb is a lakossági földgáz ára az elmúlt években, ha az energiahordozót vásárló állami cég nem a legdrágább beszállítótól veszi meg a legnagyobb mennyiséget. A 2011-2014 közötti ügylet kissé bonyolult, de annyira nem, hogy az ne legyen körvonalazható belőle, hogy az állami gázcégnél lévő jogosítványok és lehetőségek sajátos értelmezésével újfent a fogyasztó járt a legrosszabbul.
Tiltott állami támogatás miatt elmeszelte az Európai Bíróság a Dunamenti Erőművet, mivel az még évekkel ezelőtt, az állami MVM-mel kötött villamosenergia-vásárlási megállapodásával jogellenesen kapott állami támogatást.
Nem úgy, nem ott, nem akkor és nem is pontosan arra, amire eredetileg szánták, de azért megépül az állami mobilszolgáltató. Az se számít, hogy erre az állami MVM Net eredetileg másfél éves építési határidőt kapott, mert most az ígéret az, hogy 8 hónapon belül be is üzemelik. Meg az se zavar sok mindenkit, hogy az új mobilinformációs rendszerre máris a mutyizás gyanújának árnyéka vetül. Az erre szánt csaknem 13 milliárd forint alapján is úgy tűnik, elég vastag ceruzát használtak az árazásnál.
A magyar földgáztárolók töltöttsége jelenleg 35 százalék, a legalacsonyabb Európában - írta a napi.hu.