Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Jelentős mértékben lehetett volna akár olcsóbb is a lakossági földgáz ára az elmúlt években, ha az energiahordozót vásárló állami cég nem a legdrágább beszállítótól veszi meg a legnagyobb mennyiséget. A 2011-2014 közötti ügylet kissé bonyolult, de annyira nem, hogy az ne legyen körvonalazható belőle, hogy az állami gázcégnél lévő jogosítványok és lehetőségek sajátos értelmezésével újfent a fogyasztó járt a legrosszabbul.
A Népszabadság csütörtöki címlapsztorija ír arról, hogy újabb 20 milliárd forintról derült ki, hogy az ahelyett, hogy az állami tulajdonú MVM gázüzletágánál landolva akár a cég, akár a fogyasztói érdekeket szolgálta volna, a MET Magyarország Energiakereskedő Zrt. (MET) energiakereskedő cégnél "eshetett le". Annál a cégnél, ahol 2010 óta Orbán Viktor bizalmasa, Garancsi István is résztulajdonos, s mely cégről az már korábban is kiderült, hogy 2011-2014 között az állami céggel kötött üzleteken több mint 50 milliárd forintot is kereshetett.
A most napvilágot látó extraprofitra úgy derült fény, hogy az MSZP frakcióvezető-helyettese, Tóth Bertalan az MVM állami energiacégtől szerződéseket perelt ki. Ebből – írja a Népszabadság – az látszik, hogy az állami tulajdonú MVM 2011-2014 között minden más nyugat-európai partnerétől (köztük a Vitol S.A.-től, a BP Gas Marketing Ltd-tól, a Mercuria Energy Tradingtől, az RWE-től is) olcsóbban tudott gázt venni, mint amennyit a MET-csoport svájci cégének fizetett érte. Ráadásul a gázt nem közvetlenül a MET International (METI) adta el az állami cégnek, hanem – némi árrés fejében – a magyarországi MET.
A 444 cikke mindezt azzal egészíti ki, hogy a kiperelt szerződésekből kiderül: az ominózus 4 évben az MVM a MET nélkül is képes volt gázt venni (legalább 900 millió köbmétert) ám a MET-csoport segítségével érkező földgázt, 4,5–13 forint közti köbméterenkénti felárral mégis lényegesen nagyobb mennyiségben vásároltak a MET-en keresztül.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni, továbbra is hatósági eszközökkel próbálja alacsonyabban tartani az árakat. De sikerült?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben.