Furcsa eredmény jönne ki, ha saját életünk nyomaira bukkannánk a Marson
Eddig is szigorú előírások vonatkoztak az űrhajósok és az eszközök sterilizálására, ám a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektetne a NASA a biológiai szennyezés megelőzésére.
Eddig is szigorú előírások vonatkoztak az űrhajósok és az eszközök sterilizálására, ám a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektetne a NASA a biológiai szennyezés megelőzésére.
425 millió fotóból állt össze az a timelapse videó, amelyen a Naprendszer központi csillaga látható.
A NASA a koronavírus-járvány elleni védekezés érdekében olyan nyakláncot készített, amely figyelmeztet, ha viselője az arcához nyúlna.
Az Eau de Space elkészítéséhez az asztronauták beszámolóját vették alapul. Puskapor és málna bukéja is felfedezhető benne.
A frissen felfedezett planéta a Neptunuszhoz hasonló méretű. Nagyjából egy hét alatt kerüli meg a csillagát.
2019-ben fekete női matematikusok tiszteletére neveztek át egy utcát az űrkutatási hivatal washingtoni központjánál.
A NASA-nak köszönhetően már arról is vannak ismereteink, hogyan fest a naplemente a Földön túli bolygókon.
A tervek szerint a NASA 2025 októberében indítaná útnak az űrszondáját, amellyel a Neptunusz Triton nevű holdját térképeznék fel.
A veszélyes kisbolygók szétrobbantása még mindig nem annyira jó taktika, a kutatók ezért folyamatosan új védelmi rendszereken dolgoznak. Itt a legújabb ötlet.
A NASA Curiosity marsjárója megint erős fotóval jelentkezett. Fókuszban a Föld és a Vénusz.
A csapatoknak virtuális környezetben kellett olyan ipari robotot programozniuk, amely váratlan feladatokra is bevethető.
A NASA számára a SpaceX űrhajójával 55 millió dollárba kerül egy űrutazás asztronautánként. Ez rengeteg pénz, de kontextusba helyezve máris érthető, miért mondják szakértők, hogy "olcsó megoldás".
Kathy Sullivan első amerikai nőként tett űrsétát korábban, nemrég pedig az első nő lett, aki a Mariana-árkot is megjárta.
Több olyan aszteroida is elmegy majd a Föld mellett, amit csak nemrég fedezett fel a NASA. Szerencsére egyik sem jön túl közel.
A SpaceX Demo-2 küldetés hétvégi történéseinek követői egy különleges útitársat is kiszúrhattak az élő közvetítés egyik képkockáján. Az egyik űrhajós mellé egy plüss potyautas is szegődött.
Egy rakéta elstartolásának perceiben nem csak odakint van érdekes látnivaló. Beszédesek az irányítóközpont arcai is.
Szombaton, magyar idő szerint 21 óra 22 perckor elindult a SpaceX Crew Dragon űrhajó. Két utasával a Nemzetközi Űrállomásra tart.
Szerdán a rossz időjárás miatt törölték a startot, szombat este ismét megpróbálkoznak a Crew Dragon űrhajó felbocsátásával.
Igaz, már vége a bezártságnak, de azért biztosan lesznek még olyan napok, amikor például az időjárás parancsolja majd a négy fal közé a gyerekeket. Jól jöhetnek akkor a NASA űrtémájú színezői.
Az Európai Űrügynökség (ESA) az Airbust bízta meg, hogy megépítse az amerikai Orion űrkapszula harmadik kiszolgáló modulját. Az egységet arra használják majd, hogy mintegy öt évtizednyi kihagyás után, az Artemis III misszió keretében ismét űrhajósokat juttathassanak a Holdra. A megállapodás értéke mintegy 250 millió dollár.