Kínában tárgyalt a legértékesebb amerikai techcég vezetője
Az Nvidia vezére idén már harmadszor járt Kínában.
Az Nvidia vezére idén már harmadszor járt Kínában.
Őszinte és kemény szavak hagyták el az Intel vezérigazgatójának száját. Egy, az Intel alkalmazottaival folytatott beszélgetésben sötét napokat említett, amelyek a cégre várnak, vagy talán már el is érték az egykor jobb napokat látott vállalatot.
Óriási sikert könyvelhetett el az Nvidia, miután a napokban egy rövid időre elérte a négybillió dolláros piaci értéket. Most a cég nevétől hangos a tőzsde, azonban a vállalati siker mögött egyúttal egy vitathatatlan technológiai váltás is áll.
Nagyságrendileg több felhasználót tudnak majd kiszolgálni egyszerre a mesterségesintelligencia-modellek, miután az Nvidia csavart egyet a háttérben futó működési mechanizmuson.
Az Nvidia szerint a hamarosan piacra kerülő új processzora megfelel az amerikai exportra vonatkozó korlátozásoknak.
A mesterséges intelligencia használatához szükséges chipek legnagyobb amerikai gyártója maga mögé utasította az Apple-t és a Microsoftot is.
Súlyos vádakat fogalmazott meg egy magas rangú amerikai tisztviselő a kínai mesterséges intelligencia vállalattal, a DeepSeekkel szemben: segítette Kína hadseregét, exporttilalom alá eső GPU-kat szerzett be. Ez utóbbit tagadja az Nvidia.
A Nvidia, a mesterséges intelligencia használatához szükséges chipek legnagyobb gyártója az MI-modellek felfutásával párhuzamosan nagyot ment a tőzsdéken 2025 elejéig. Ezt halvány hónapok követték.
Az amerikai Energiaügyi Minisztérium, a Dell és az Nvidia közös projektje lesz a Doudna nevű szuperszámítógép. A szuperkomputer küldetése, hogy számos tudományos területen felgyorsítsa a kutatásokat.
Igencsak jól jött és jön a korszerű grafikus processzorairól ismert Nvidiának a mesterséges intelligencia előretörése. Most is egy újabb világrekordot mondhat a magáénak ennek köszönhetően.
Természetesen nem jelszavak feltörésére szánja az Nvidia az RTX 5090 videokártyát. A legújabb mérésekből azonban kiderül, hogy az áramkör nem csupán a játékok és a mesterséges intelligencia esetén jeleskedik. Ezek a vizsgálatok egyébként arra is rámutatnak, miért érdemes kombinált (kis- és nagybetűk, számok) jelszavakat használni.
Új stratégiára térnek át néhány kínai adatközpontban: a korábbi, három–öt év alatti megtérüléssel kecsegtető bérbeadás helyett inkább azonnal eladják a feleslegesség vált grafikus kártyákat. Kérdés, hogy van-e értelme megszabadulni akkor ezektől, amikor ennyire bizonytalan a későbbi hozzáférési lehetőség.
Van, amikor a kicsi a jó: bejelentette a TSMC a legújabb, 1,4 nm-es folyamattechnológiáját. Az ezzel készülő áramkörök kerülhetnek majd az Apple új telefonjaiba és a Nvidia videokártyáiba.
Már a tesztparnereket keresi a kínai Huawei, ami a saját fejlesztésű mesterségesintelligencia-chipjével töltené be az amerikai exporttilalom miatt keletkezett űrt.
Komoly szankciókat mérlegel a kínai MI-startuppal szemben a Trump-kormányzat, és ezt a felhasználók is megérezhetik.
Mesterségesintelligencia-fejlesztésekhez szükséges szuperszámítógépeket gyártanának Texasban.
Nem segít az iPhone-okat gyártó cégen, hogy nagyrészt Kínában zajlik az eszközök gyártása és összeszerelése.
Megszilárdította dominanciáját a félvezetőiparban a kaliforniai székhelyű Nvidia – derül ki a TrendForce új, a tavalyi évet összegző jelentéséből. A globális félvezetőipar robbanásszerű növekedést ért el 2024-ben, és ez elsősorban a mesterséges intelligenciának, pontosabban a MI-alkalmazásokhoz használt processzoroknak köszönhető.
Az amerikai chipgyártó 22 milliárd dolláros rekord negyedéves profitot ért el a mesterséges intelligencia adatközpontokban használt Blackwell chipek kiugró értékesítése miatt. Az elmúlt évben átlagosan minden másodpercben 2300 dollár tiszta nyereséget termelt a vállalat.
Amerikai kutatók olyan új keretrendszert dolgoztak ki, amivel a humanoid robotok teljes testre kiterjedő mozgását el lehet érni.