Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Nvidia, a mesterséges intelligencia használatához szükséges chipek legnagyobb gyártója az MI-modellek felfutásával párhuzamosan nagyot ment a tőzsdéken 2025 elejéig. Ezt halvány hónapok követték.
Nem is olyan régen úgy látszott, hogy a mesterséges intelligencia kiszolgálására kifejlesztett chipek legnagyobb gyártója, az Nvidia elvesztette az elmúlt években végeláthatatlannak látszott lendületét. A vállalat részvényára januárban érte el csúcsát, majd Donald Trump amerikai elnök kereskedelmi korlátozásai és az erősödő kínai konkurencia miatt hanyatlás következett.
A mélypontot áprilisban érte el a cég, miután papírjainak ára 40 százalékkal, 94 dollárra csökkent a januári csúcshoz képest – vezette fel a cég tőzsdei feltámadását bemutató cikkét a Quartz magazin. Június utolsó napjaiban már 12 százalékos egy hónapos drágulás állt a cég mögött. A 152-153 dolláros ( 51 800-52 200 forintos) részvényár év/éves összehasonlításban is plusz 10 százalékot jelentett, és érezhetően jobb a 149,43 dolláros januári csúcsnál.
Az Nvidia az elmúlt hetekben egy időre még a Microsoftot is megelőzte a világ legnagyobb tőzsdei kapitalizációjú cégeinek élén. Mindezt annak köszönhette, hogy májusban lehengerlő első negyedéves pénzügyi adatokkal állt elő.
Jensen Huang, a vállalat vezérigazgatója arról számolt be, hogy az MI-chipek iránti kereslet továbbra is bivalyerős, egyebek mellett Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek rendelt több százezer chipet. Mindettől a Loop Capital tőketársaság elemzői annyira belelkesedtek, hogy immár részvényenként 250 dolláros célárat adnak az Nvidia papírjaira.
Ananda Baruah, a Loop elemzője azt írta ügyfeleinek, hogy a vállalat de facto monopolhelyzetben van egy olyan piacon, amely előtt óriási bővülés áll. Az MI-félvezetők értékesítése a befektetési cég szerint 2028-ra kétezer milliárd dollárra hízik, amivel párhuzamosan az Nvidia piaci értéke szerintük 3,6 ezer milliárd dollárról 6 ezer milliárdra ugrik.
A következő mérföldkő augusztusban érkezik a vállalat életében, amikor közzéteszi második negyedéves gyorsjelentését. A szakértők leginkább azt várják kíváncsian, hogy az Egyesült Államok és Kína közti feszültségek hogyan érintik az Nvidiát. A kínai félvezetőgyártók igyekeznek a tajvani versenytárs nyomába érni, ám a Wall Street-i befektetők úgy látják, hogy biztonságban van az Nvidia királyi státusza az MI-chipek iparágában.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.