DK: stabil forintra csak az új kormánytól számíthatunk
A DK szerint a szociálliberális kormányok idején egyetlen évben, 34 napig volt ennyire gyenge a forint, mint most, Orbán kormányzásának eddigi, nem egészen négy éve alatt viszont 217 napon át.
A DK szerint a szociálliberális kormányok idején egyetlen évben, 34 napig volt ennyire gyenge a forint, mint most, Orbán kormányzásának eddigi, nem egészen négy éve alatt viszont 217 napon át.
Talpra állítják a magyar gazdaságot – ígérte a Fidesz–KDNP 2010-es kormányra kerülésekor. És kétségtelen, egyes területeket fenekestül fel is forgattak. Sok esetben azonban mindez igencsak vitatott eredménnyel járt. Ráadásul megannyi olyan intézkedés is történt, amiről szó sem volt a kormányprogramban, a 7 százalékos növekedési álomból pedig 2 százalék körüli GDP-bővülés lett – négy év alatt.
Tizenhárom évvel ezelőtt privatizálta az Orbán-kormány az addigra megmaradt tizenkét állami gazdaságot úgy, hogy az MNB-n keresztül bérbe adta ötven évre a kormány által kijelölt körnek. Az erről szóló szerződéseket szeretné végre megnézni az LMP.
Az Orbán-kormány elmúlt négy évét értékelte a Bibó István Közéleti Társaság vasárnap. A köztársaság napja alkalmából rendezett eseményen Bibó István-demokráciadíjat kapott Iványi Gábor metodista lelkész.
Nem csitul a botrány a Szabadság térre vizionált német megszállási emlékmű kapcsán. Az előzetes egyeztetést a szótárából kiiktató kormány, fütyülve a történészi ellenérvekre és polgárai érzékenységére, ezúttal is aktuálpolitikai céljaihoz igazítja a múltat.
Nem csitul a botrány a Szabadság térre vizionált német megszállási emlékmű kapcsán. Az előzetes egyeztetést a szótárából kiiktató kormány, fütyülve a történészi ellenérvekre és polgárai érzékenységére, ezúttal is aktuálpolitikai céljaihoz igazítja a múltat.
Bajnai Gordon szerint a magyar választások tétje nem az, hogy a bal- vagy a jobboldal győz-e, hanem az, hogy sikerrel jár-e a kormánykoalíciónak a "posztszovjet tagállamokra jellemző államirányítási modellje", amely veszélyes mintaként szolgálhat más közép- és kelet-európai politikai erők számára is.
A The Wall Street Journal című vezető amerikai politikai-üzleti lap a magyar monetáris politikát elemezte, míg Der Spiegel című német hírmagazin az Európai Unióban, így Magyarországon élő romákról közölt riportot.
Schiff András nem csak zongoraművészként, de civil emberként sem teszi be a lábát Magyarországra, így az sem véletlen, hogy 60. születésnapi koncertjét is Londonban tartotta. Nem csak a kormány, az emberek is zavarják, ha nem is mind – derül ki a BBC-nek adott interjújából.
Várhatóan 49 előterjesztést tárgyal meg a kormány március 31-éig – ez derül ki a keddi Magyar Közlönyben megjelent munkatervből.
Az Országgyűlés elnöke szerint az elszámoltatás közös kudarc, abban a társadalom morális problémái ugyanúgy benne vannak, mint az az "össztűz", amelyet az unió a kabinetre zúdított.
Teljes szereptévesztésben van a baloldali és liberális értelmiség, amikor függetlennek gondolja magát, és a partvonalról kiabál be „felelőtlenül” a politikusoknak, akiket egyébként mélységesen lenéz – állítja a kormánynak is dolgozó Századvég stratégiai igazgatója, aki szerint egy politikai elemző sokkal inkább politikus, mint értelmiségi. G. Fodor Gábor – többek között a „férfiasságról”, a kormány „nagyvonalúságáról” szóló – blogjával egy év alatt többször kiverte a biztosítékot a baloldalon, ezért az indítékairól, a jobboldalhoz való viszonyáról kérdeztük, így az „áll, mint a cövek” témakör is előkerült. Interjú.
Az MSZP elnöke arra kérte a baloldali ellenzéki összefogást szorgalmazókat, hogy nyugodjanak meg és higgadt körülmények között beszéljék meg azokat a stratégiai feladatokat, amelyek az Orbán-kormány leváltásához szükségesek.
A kormány továbbra is eltökélt abban, hogy a saját emberei és intézetei mondják meg, mi a történeti igazság. A legújabb, VERITAS névre keresztelt kutatóintézet január 2-án kezdi el feldolgozni és bemutatni az elmúlt 150 év történetét, méghozzá "a nemzettudatot erősítő céllal". Ez már az ötödik hasonló intézmény.
Megszorítani, beszorítani, kiszorítani – ezek a megfontolások vezérlik Orbán Viktort a Magyarországon megtelepedett multikkal kapcsolatban. Kérdés, hogy ki, miért, meddig tűri.
Átestünk a ló túlsó oldalára – így összegezhető az első Orbán-kormány több volt miniszterének véleménye a mai utódok működéséről.
A vezető kormánypárt metamorfózisáról sokat elárul annak a néhány exminiszternek a mostani pályafutása, aki már 20-25 évvel ezelőtt a Fidesz vezérkarához, illetve szűkebb értelmiségi holdudvarához tartozott.
Véget vet a Fidesz a muzeológusok akadékoskodásának, egy friss törvényjavaslat alapján a jövőben miniszteri utasításra lehet majd leakasztani a falról egy műtárgyat, és átvinni oda, ahol a kormány szerint jobb helyen van. A közvetlen előzmény, hogy az Esterházy-kastélyért felelős kormánybiztos bepanaszolta a szerinte ellenálló múzeumokat, de a módosításnak különös jelentősége lehet, ha megépül az új múzeumi negyed, és megkezdődik minden idők legnagyobb műtárgyköltöztetése.
Legalább két és fél éve tart a kormánypártok soraiban az a vita, amely a szeptember 2-i zűrzavaros tanévkezdéshez vezetett. A Fidesz képviselői több alkalommal is megpróbálták megállítani a saját kormányuk központosítási törekvéseit, de szinte minden alkalommal kudarcot vallottak, és sokszor maguk vonták vissza javaslataikat. A totális központosítás oka egyszerű: a kormány úgy gondolja, hogy ezzel lehet komolyabb összegeket megspórolni, hiszen egyszerűen nincs elég pénz a kasszában.
Korábban aggódtak a terjedő antiszemitizmus miatt a demokrata párti kongresszusi képviselők, de a kormány erőfeszítéseiről szóló beszámolók biztatóak. Az amerikaiak további határozott lépéseket sürgetnek Közép-Európa legnagyobb zsidó közösségének érdekében.