Egy új kutatás szerint a Pfizer és az AstraZeneca oltásából egy is 80 százalékos védettséget ad
Matt Hancock brit egészségügyi miniszter szerint az adatok is igazolják, hogy az oltások működnek.
Matt Hancock brit egészségügyi miniszter szerint az adatok is igazolják, hogy az oltások működnek.
Az elhízott embereknek harmadik adag vakcina is kellhet a megfelelő védettséghez.
Sokkal több idő fog eltelni két oltás között. A cél, hogy az első védőoltást minél több embernek adják be, mert az is ad már egy alapvédettséget.
Miközben a cseh vakcina-diplomácia második sikerét jelenti be Andrej Babis, Szlovákia is tárgyalásokba kezdett, hogy az EU-n belülről kölcsönözhessen koronavírus elleni oltóanyagot.
Az amerikai cég oltóanyaga egydózisú, és nem kell hűtve tárolni vagy szállítani.
A 60 éves vagy annál idősebb népesség aránya eddig alacsony volt a Sinopharm-vakcina klinikai vizsgálataiban. Jövő héten a háziorvosok 275 ezer adagot kapnak ebből, illetve az AstraZeneca-vakcinából.
Eközben a gyártó azt jelentette be, hogy az eddig ajánlott mínusz 60 és 80 Celsius-fok helyett már mínusz 25 és 15 fok között is tárolható az oltóanyag.
Több mint 13,3 millió ember beoltására elegendő vakcinát kötött le eddig Magyarország, ennek 5,5 százaléka jött be eddig.
A tudósoknak van egy jó és egy rossz híre: a Pfizer oltása az angliai variánssal szemben remekül működik, de az afrikai esetében már nem olyan jó a helyzet.
Bár a cég nem árulja el a szállítás ütemezését, belsős források állítják, hogy nagyon sok oltóanyag még mindig hiányzik abból, amit ígértek.
Japán jóváhagyta az amerikai Pfizer és a német partnercég, a BioNTech által kifejlesztett, koronavírus elleni vakcinát - jelentette be az ország egészségügyi minisztériuma vasárnap.
A bizottság számos gyártóval kötött megállapodásokat.
Az időseknek enyhék a tüneteik.
A gyártónál nem áll a munka, folyamatosan készítik az újabb ampullákat.
Növeli az Európai Uniónak szánt vakcinamennyiséget a Pfizer és a BioNTech. A két cég újabb üzemben kezdi el az oltóanyag gyártását, ezért érkezhet több.
Lesznek olyanok is, akiket a megyei kórházba szállítanak oltásért.
Jelentést készített a koronavírus elleni oltóanyag uniós alkalmazásának első tapasztalatairól az uniós hatóság.
Az oltás korábbi termékinformációján "legalább" 21 nap szerepelt, a WHO állásfoglalásában viszont legfeljebb 4 hetet írt. A gyógyszerügynökség vizsgálata szerint az előbbit kell követni.