A Pfizer közölte, hogy kamaszoknál 100 százalékos hatásosságú a vakcinájuk
A harmadik fázisú klinikai vizsgálatok szerint a 12–15 évesek szervezete jól tolerálja az oltóanyagot.
A harmadik fázisú klinikai vizsgálatok szerint a 12–15 évesek szervezete jól tolerálja az oltóanyagot.
Az mRNS-alapú vakcinákkal beoltott kórházi dolgozók ezreit vizsgálták az Egyesült Államokban, úgy jutottak erre az eredményre.
Egy új brit kutatás szerint a Pfizer vakcinájának egy dózisa olyan immunválaszt vált ki a szervezetből, mintha valaki átesett volna a koronavírus-fertőzésen, emellett olyanoknak is védettséget nyújthat, akik korábban megfertőződtek a vírussal.
A cég szerint az év második felében lesznek majd eredmények, 2022 elejére tették az első oltások beadását.
Van-e valami kapaszkodó, ami miatt hitelesebb a nyugati, mint a keleti vakcina? Lehet-e hinni egy a keleti és nyugati oltóanyagokat egyszerre kritizáló oknyomozó portálnak, ha azt Bill Gates alapítványa is támogatja?
A lényeget mutatva, mégis közérthetően magyarázza el a Magyar Tudományos Akadémia videója, hogy mit csinál az emberi szervezetben a koronavírus elleni vakcina.
A Széchenyi-díjas kutató szerint a Pfizer vakcinája már bizonyította, hogy a brit és a brazil mutáció ellen is hatásos.
Akkor hozták a döntést arról, hogy nem kell annyi a Pfizer oltóanyagából, amikor 2 millió adag orosz vakcinára szerződtek.
A beszámolók szerint a kórház két bejáratánál két különböző sor áll: az egyikben a Pfizer-, a másikban a Szputnyik-vakcináért érkezettek várakoznak.
A cég ehhez összesen 13 vállalattal kötne együttműködést.
Az új értékelésekhez a Pfizer/BioNTech és az AstraZeneca készítményeit vizsgálták és vetették össze.
A védőoltás kifejlesztéséhez alkalmazott módszerek is szemügyre vehetők abban a filmben, amely az egyik legismertebb koronavírus-vakcina születését mutatja be.
A tel-avivi egyetem kutatója egyenesen azt javasolja, hogy a terhesség utolsó harmadában oltsák be a várandós nőket szamárköhögés és influenza ellen, mert az eredményeik szerint más vírusokkal szemben is kialakítható ugyanígy a védelem.
A 12 és 16 év közötti fiataloknak a Pfizer/BioNTech-vakcinát adták be.
Gyermekkoráról és a női kutatók helyzetéről is beszélt a világhírű magyar biokémikus az Európai Parlament nőnapi szemináriumán.
Magyarországon jelenleg ötféle vakcinával oltanak a koronavírus ellen, de az alábbi táblázatból nem csak ez deríthető ki.
Naprakész táblázatot osztottak meg a koronavirus.gov.hu-n.
Marc Jacobs adott egy kis csavart a vakcinaszelfinek.
Albert Bourla, a Pfizer vezetője az NBC Newsnak beszélt arról, hogy egy emlékeztető védőoltás ellenállóbbá teheti a szervezetet a koronavírussal szemben.
Már az első dózis is véd, a Pfizer és a BioNTech közös fejlesztésű vakcinája esetében hónapok eltelte sem jelent problémát.