Vidnyánszky: Az SZFE felmondó tanárai a leggonoszabbul jártak el
Szerinte látszik, micsoda gépezet működik a háttérben, az SZFE oktatói pedig csak eszköznek használják a hallgatókat.
Szerinte látszik, micsoda gépezet működik a háttérben, az SZFE oktatói pedig csak eszköznek használják a hallgatókat.
Úgy akartak felállni, hogy ezzel a lehető legkevesebb kárt okozzák a hallgatóknak. Előző héten pénteken 26 tanár – többek között Upor László volt rektorhelyettes, Földényi F. László, Kárpáti Péter, Bagossy László – postázta el az új vezetésnek a felmondópapírjait.
Vidnyánszky Attila ugyanakkor sikerről beszél, mert állítása szerint több ember fizette be a jelentkezés díját, mint tavaly. Szerinte mostanra a hallgatók is kijózanodtak.
Megvárták, amíg rendben lezárul a hallgatók őszi féléve.
A Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó kuratórium elnöke szerint a korábbi vezetésnek nem sikerült az előző húsz évben szabad diskurzusú, kreativitású intézményt felépíteni, kirekesztőt, egysíkút és bezárkózót igen.
Az egyetemi szintű színészoktatást lenyúlta Vidnyánszky Attila, de aki nem ragaszkodik a diplomához, az választhatja az eddig is népszerű tanodákat vagy az SZFE átalakítása ellen tiltakozó tanárokból alakuló egyesület majdani képzését.
Az intézmény próbálja jelentéktelennek mutatni a távolmaradó hallgatók számát, de az egykori docens szerint a valóság mást mutat.
A Katona József Színház igazgatója is felmondott az SZFE-n, de az egyetem régi szellemiségét továbbvivő Freeszfe Egyesülettel sincs kapcsolata.
Faur Anna épp az előtt kapott értesítést a szerződése indoklás nélküli megszüntetéséről a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, hogy Vidnyánszky Attila azt nyilatkozta, nem fognak kirúgni senkit.
Az egyház közleményt adott ki az SZFE Vas utcai épületéről, amelyet az új vezetés visszaadna nekik. Nem tudnak olyan döntésről, amely az egyetemen kívül másnak juttatná az épületet.
A világhírű rendező szerint nem is kell egy rendezőnek, operatőrnek, színésznek diploma.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem új urai leginkább azzal bizonyítják a modellváltás szükségességét, hogy így lesz sok pénz és az eddigi romos infrastruktúra helyett csilivili épületekben, szép kollégiumban tanulhatnak a leendő színészek, rendezők, filmesek. Nem lényegtelen a tanulási környezet, de korántsem ez a fő szempontja a minőségi oktatásnak. Vélemény.
Sajtótájékoztatót tartott a Freeszfe Egyesület az SZFE szellemiségét tovább vinni hivatott alkotóműhelyről, amelyet a budapesti Damjanich utcában hoznak létre. Az eseményen Erzsébetvárosa polgármestere jelképesen átadta az új épület kulcsát az SZFE hallgatóinak, és közölte: a kormány elűzte őket a régi egyetemükről.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Népszavának nyilatkozva elmondta: egy világjárvány alatt indokolt a vakcinák gyorsabb engedélyeztetése, és szerinte egy lélegeztetőgép beszerzése sem volt felesleges.
A színész az SZFE Vas utcai épülete, a most elbúcsúztatott Ódry Színpad elől posztolt. Szinetár Dóra szerint az SZFE-n lobotómiát hajtanak végre. Alföldi Róbert is posztolt a szimbolikus temetésről.
A színész szerint talán az idő segíthet abban, hogy feldolgozza a történteket.
Magyarország egyik legtehetségesebb, Oscar-jelölt operatőre, Koltai Lajos életének főműve az Oscar-díjas Mephisto: egy film a művészről, aki a jutalomért cserébe hajlandó együttműködni az embertelen hatalommal. És a film bukott művésze szinte szóról szóra ugyanazt ismételgeti, amit az SZFE-n feladatot vállaló Koltai Lajos is mond.
Szerintük ugyanis a kancellár munkájának minden egyes lépése jogszerű, világos és hatékony.
Ódry Árpád örököse szerint a színpadot „kivégezték”, márpedig azok, „akik saját nemzetük kultúrájára törnek, hazánk ellenségei”.
Hogyan érinti a modellváltás azokat, akik évek óta szerettek volna bejutni a Színház- és Filmművészeti Egyetemre? Van, aki inkább letesz a vágyáról, hogy így tiltakozzon, van, aki emiatt hagyja el az országot, de olyan is, aki azt gondolja, így legalább több esélye lesz bejutni. Tizennégy felvételizővel beszélgettünk, akikben csak egy a közös: mind dühösek vagy szomorúak.