Boris Johnson szerint is Teherán indította a szaúdi olajfinomító elleni támadást
Johnson közölte, egyeztetnek Washingtonnal a válaszlépésről.
Johnson közölte, egyeztetnek Washingtonnal a válaszlépésről.
A Wall Street Journal szerint a jemeni húszik beszélték ki iráni szövetségesük tervét, de nem tudni, mennyire vehető ez komolyan.
Már 334 forintot is elkértek egy euróért; nyolc és fél év fegyházat kért az ügyészség a fideszes Simonka Györgyre; mindenki feszülten várja, mi történik a szaúdi olajfinomítót ért dróntámadás után. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Okozhat-e gazdasági válságot a szaúdi olajfinomítók elleni dróntámadás? Hogyan csapódik le Magyarországon a Szaúd-Arábia, Irán és az Egyesült Államok között kialakult feszültség? Rövid videóban elmagyarázzuk.
Olyan koalíciót akarnak összehozni, ami elrettentené Iránt.
Ki indította és miért a váratlan légicsapást? Egyelőre e kérdés körül keringenek a politikusok és elemzők, de az igazi tét az, hogy kirobbanthat-e háborút vagy elindíthat-e drasztikus olajáremelkedést és ezzel egy komoly gazdasági átrendeződést a lezajlott súlyos incidens.
A robotrepülők egyértelműen nem Jemenből, hanem Irán irányából érkeztek a szaúdi védelmi minisztérium szerint.
Cirkáló rakétákról szól az amerikai hírtelevízió új híre.
A szaúdi olajtartalékhoz nyúlnak hozzá, hogy a dróntámadás ellenére is teljesítsék a szerződésben vállalt kötelezettséget.
1991, vagyis az Öbölháború óta nem látott mértékben ugrott meg az olaj ára a szaúdi olajlétesítmények elleni hétvégi dróntámadást követően. Donald Trump amerikai elnök üzenetéből pedig az látszik: ez messze nem a krízishelyzet vége.
11 százalékkal magasabb áron nyitott a Brent olajfajta hétfőn.
Irán visszautasította és „óriási hazugságnak” nevezte az USA vádját, amely szerint Teherán áll a szaúdi olajterminálok elleni dróntámadások mögött. A Forradalmi Gárda elitalakulat légi erejének parancsnoka figyelmeztette Washingtont, hogy közel-keleti támaszpontjai és repülőgép-hordozói az iráni rakéták hatótávolságán belül vannak.
Több mint a felére csökkent átmenetileg a szaúdi napi olajkitermelés azután, hogy a jemeni húszi lázadók dróntámadásokat intéztek két szaúdi olajterminál ellen - ismerte el vasárnap a rijádi kormány és az Aramco szaúdi olajvállalat.
Az olajár egyelőre nem változott a támadás ellenére sem.
Újabb részleteket hozott nyilvánosságra egy török újság abból a hangfelvételből, amely a szaúdi újságíró, Dzsamál Hasogdzsi meggyilkolásakor készült hazája isztambuli konzulátusán.
Nincs változás Szaúd-Arábia olajpolitikájában – hangsúlyozta hétfőn Abdulaziz bin Szalman herceg, akit édesapja nemrég nevezett ki az energiaminisztérium élére. Ez ugyanakkor kevés, számos hatás éri manapság az olajkitermelőket, így kifejezetten bizonytalan időszak elé nézünk.