Fehérorosz gépeltérítés: előbb szóltak a pilótáknak a bombafenyegetésről, mint ahogy e-mail jött róla
Raman Prataszevics szülei közben arra kérték Európai Uniót és az Egyesült Államokat, hogy segítsenek kiszabadítani a fiukat.
Raman Prataszevics szülei közben arra kérték Európai Uniót és az Egyesült Államokat, hogy segítsenek kiszabadítani a fiukat.
Egy, az Apple-lel kapcsolatos cikk megjelenése után nem más kritizálta az amerikai gyártót, mint az egyik legnépszerűbb üzenetküldő, a Telegram kitalálója.
Egy ideje részletesebben is közli az Apple-féle App Store, hogy az egyes alkalmazások pontosan milyen adatokat gyűjtenek rólunk, felhasználókról. Ennek alapján készült most egy érdekes – és kissé ijesztő – toplista.
Közeleg a WhatsApp vitatott változása, a cég ezért különös kampányba kezdett.
A SenorTower ismét egy csokorba gyűjtötte az eltelt időszak legnépszerűbb, legtöbbször letöltött alkalmazásait – operációs rendszertől függetlenül.
A Telegramon, egy csevegőbot segítségével árulják a hackerek a hozzáférést ahhoz az adatbázishoz, amit még két évvel ezelőtt állíthattak össze a Facebook-felhasználók ellopott személyes adataiból.
Február 8-tól csakis kibővített adatmegosztással lehet használni a Facebook tulajdonában álló WhatsAppot – a begyűjtött információkat Mark Zuckerberg birodalma gondozza majd. Sokan azonnal másik alkalmazásra váltottak.
Két nap alatt több mint 5000 fiókot töröltek a Telegramról, hogy akadályozzák az iszlamista propaganda terjesztését.
Magukat zsidónak valló felhasználókról készítenek adatbázist antiszemita csoportok, akik a titkosított üzenetküldőt, a Telegramot használják tevékenységükhöz.
Nem mindenki élte meg bosszankodva a Facebook eddigi legsúlyosabb üzemzavarát. A Telegram például kifejezetten hálás lehet neki.
Bírálta Haszán Róháni iráni elnök a Telegram internetes üzenetküldő szolgáltatás betiltását, és utalt arra, hogy az erről szóló döntést "a legmagasabb szinten" hozták meg. Ezzel ellenlábasára, a keményvonalas Ali Hamenei ajatollahra utalt, aki a legnagyobb hatalommal rendelkezik az iszlám köztársaságban.
A Viber sem akarja kiadni a kódkulcsokat, illetve a társaság úgy érvel, hogy ez nem is lenne műszaki szempontból megoldható, mióta áttértek a végpontok közötti titkosításra.
A Telegramra azért dühösek a rezsimek, mert nem adja át a titkos üzenetküldés kódkulcsait a helyi hatóságoknak.
Megkezdték Oroszországban a Telegram nevű üzenetküldő szolgáltatás hozzáférésének a blokkolását miután az üzemeltető cég az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor) követelése, majd az ezt jogosnak minősítő bírósági döntés ellenére sem szolgáltatta ki a felhasználók kommunikációjának dekódolási kulcsait a Szövetségi Biztonsági Szolgálatnak (FSZB).
Elrendelte a Telegram oroszországi hozzáférésének blokkolását egy moszkvai bíróság, miután az üzenetküldő szolgáltató az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor) követelése ellenére nem szolgáltatta ki a felhasználók kommunikációjának dekódolási kulcsait a Szövetségi Biztonsági Szolgálatnak. A Telegram az Oroszországban betiltott információt terjesztő online források fekete listáján is szerepel.