Cseh leányvállalatot alapított a kormány kedvenc energiakereskedője
A cég már megkapta az áram- és gázkereskedelemhez szükséges engedélyeket Csehországban.
A cég már megkapta az áram- és gázkereskedelemhez szükséges engedélyeket Csehországban.
Az áram- és gázszolgáltatók ügyfélszolgálatait megrohamozták az ügyfelek, miután a kormány szerdán bejelentette, hogy már csak korlátozottan fogja a rezsicsökkentést érvényesíteni. Volt, ahol egyórás várakozás után sem vették fel a telefont, azonban ahol felvették, ott sem tudnak egyelőre konkrét válaszokat adni.
A cég az ügylethez 50 milliárdos hitelt kapott két, a felcsúti milliárdos érdekeltségébe tartozó banktól.
A megszerzett ágazatokkal, a bekebelezett közművekkel és a szerda éjjelenként alapítványokba kitalicskázott vagyonnal választási ciklusoktól függetlenül is Orbán Viktor ellenőrzése alatt maradhat az ország gazdaságának tekintélyes része.
A megszerzett ágazatokkal, a bekebelezett közművekkel és a szerda éjjelenként alapítványokba kitalicskázott vagyonnal választási ciklusoktól függetlenül is Orbán Viktor ellenőrzése alatt maradhat az ország gazdaságának tekintélyes része.
Nyilvánosságra hozta a kormány a vakcinaszerződéseket; beadták a törvényjavaslatot a fiatalok adókedvezményéről; az eddiginél szigorúbb, de így is sokat megengedő lezárások kezdődtek, amelyeknél sokan keresték a kiskapukat. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A felcsúti milliárdos tőzsdei holdingja visszatér az energetikai szektorba, megveszi a Tigáz azon felét, amelyik még nem Mészáros-érdekeltség.
A vállalat fele már korábban a felcsúti milliárdos cégcsoportjához került.
Aki a gázszolgáltató nevében csönget, de nincs igazolványa és megbízólevele, az csaló.
Mészáros Lőrinc Opus alapkezelőjéé lett a Tigáz fele.
Hivatalosan még nem erősítették meg, de az Index szerint mégis szinte biztosra vehető, hogy Mészáros Lőrinc és a MET Holding a jövőben közösen birtokolja és működteti a Tigáz Zrt-t.
Jóváhagyták a hatóságok a MET Csoport új tranzakcióját.
A svájci székhelyű MET csoport tulajdonába került a Tigáz, miután hivatalosan is lezárult a tranzakció.
A svájci székhelyű MET Csoport részvény-adásvételi megállapodást írt alá az olasz ENI-vel a Tigáz Zrt. 98,99 százalékának megvásárlásáról. A megállapodást nyilvános tender előzte meg.
Az eddig megszokottnál akár 60 százalékkal magasabb gázszámlát is kaphatnak azok, akiket most októberben vett át az állami közműcég a Tigáztól - közölte a Figyelő. A rezsinövekedés csak látszólagos, csak félre kell tenni rá a pénzt, amit sok háztartás most visszakap a Tigáztól.
A fölgázcég korábban azt közölte, hogy harcolni fog az igazáért, de most bejelentette: nem követelheti a felhasználóktól az eddig meg nem fizetett költségátalányt.
A cégek semmit sem tesznek a korrupció ellen, már csak egy szolgáltatótól vehetünk gázt, Lázár Jánosnak egyelőre nem sikerül elhappolnia az unió 90 milliárd forintját a lakosságtól. A hvg.hu heti gazdaság összefoglalója.
Attól, hogy mindenki a Főgázhoz kerül és véget ér a szektor államosítása, a dolgok még nem lesznek egyszerűbbek. Érdemes például elkerülni a 60 napon túli tartozásért járó gázóra-leszerelést, mert visszakapcsoltatni jóval bonyolultabb lett.
Megérte? Mit kezdett a visszaállamosított területekkel az állam, amely az elmúlt hat évben ötezermilliárd forint értékű vagyonra tette rá a kezét? Ezt mutatjuk be HVG Dosszié sorozatában. Második rész: gázszolgáltatók.
A Főgáz néhány napon belül lezárja a Tigáz lakossági földgázfogyasztóinak átvételi folyamatát, így a nemzeti közművek fogja biztosítani az egész ország gázellátását. Az új ügyfeleknek nincsen teendőjük az átvétellel kapcsolatban – közölte az Első Nemzeti Közműszolgáltató (ENKSZ Zrt.).