Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismét összesítette a NordPass, melyek voltak az évben a leggyengébb jelszavak. A globális listán van némi változás, de a jelek szerint a magyar felhasználók sem sokkal tudatosabbak, ha a felhasználói fiókjuk biztonságáról van szó.
Néhány készüléken már elkezdtek megjelenni az androidos készülékek ellopását megnehezítő funkciók – ezek segítségével akkor is védettek lesznek az adatai, ha feloldva rántják ki a kezéből a mobilt.
Az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet szakemberei szerint az összetett és hosszú jelszavak használatának nagyobb a kockázata, mint amennyi előnyt ad a felhasználóknak.
Egy konfigurációs hiba miatt rengeteg adat lehetett veszélyben a FlightAware-nél. Az üzemeltetők most mindenkitől megkövetelik, hogy változtassa meg a jelszavát.
Képes észlelni az olyan rendellenes viselkedést az Android újdonsága, mely az eszköz ellopására utal – ráadásul röviddel a bejelentés után már meg is kezdte a tesztelését a Google.
Nagyon veszélyes adatszivárgásra derült fény: százmilliós nagyságrendben kerülhettek illetéktelen kezekbe olyan adatok, melyekkel könnyedén be tudnak lépni a rosszindulatú felek számos szolgáltatsba.
Már eddig is számos biztonsági funkció védte az Androidot, de most nagyot lép előre a rendszer: több újdonság is jön, melyek komoly fejtörést okoznak az eszközök ellopásán ügyködő bűnözőknek. Lopni persze ezután is ugyanúgy lehet majd, csak ami utána következik, az veheti el a tolvajok kedvét.
Nem a Google-ön múlt, hogy sikerült megmenteni egy komplett nyugdíjalapot Ausztráliában. A techóriás ugyanis egy konfigurációs hiba miatt törölte a vállalat minden adatát a felhőszolgáltatásáról – szerencse, hogy máshol is volt mentés.
Már hatályba lépett, hamarosan élesedik is a felülvizsgált uniós kibervédelmi irányelv, a NIS2, amely itthon több ezer vállalkozás és munkavállalóik mindennapjait érinti. Tennivaló már most is akad vele.
Újabb fegyverrel bővülhet a rosszindulatú felek eszköztára: már abból is képesek adatokat nyerni, ha hallják, ahogyan a felhasználó gépel. Akár akkor is, ha nagy a háttérzaj.
A kvantumszámítástechnika korszaka még évekre lehet, de már a következő hetekben szintet lép az Apple üzenetküldő platformja, az iMessage: a szolgáltatás ugyanis a PQ3 protokoll révén gyakorlatilag feltörhetetlen lesz.
Nemcsak a váltságdíjat fizetők száma, de a fizetések mértéke is csökkent zsarolóvírus-támadások esetében – derül ki egy friss jelentésből. Ennek hátterében több dolog is meghúzódhat.
Megérkezett az idei év első olyan frissítése a Google Chrome-hoz, mely egy, a támadók által már aktívan kihasznált sérülékenységet javít – de más területen is változás jön a böngészőbe.
Tíz magyar közösségimédia-felhasználóból nyolcan bizalmas információnak tartják a jelszavukat, ám az e-mail-címét már csak minden negyedik válaszadó tartotta annak a Sophos kiberbiztonsági cég megbízásából készített felmérésen. Kiderült, hogy a közösségi oldalakat használók közül az 55 év feletti felhasználók és a felsőfokú végzettségűek aggódnak leginkább adatvédelmük miatt. Ugyanakkor a válaszadók közel fele elismeri, hogy megosztotta személyes adatait, amikor fiókot hozott létre egy üzletben, vagy feliratkozott egy hírlevélre, hogy kedvezményt kapjon a vásárláskor.
Egy ideig nem használhatták a ChatGPT-t a Microsoft dolgozói a céges eszközökön, miután a vállalat betiltotta annak használatát. Végül érkezett magyarázat a szokatlan lépésre.
A Chrome-bővítmények 12,5 százaléka olyan engedélyekkel rendelkezik, amelyek egyes esetekben a jelszavak megszerzését is lehetővé teszik – állítja a Wisconsin–Madison Egyetem nem túl szívderítő megállapításokat tartalmazó tanulmánya.