Bárki beszélgetésébe belenézhetett bárki, súlyos hibát találtak a Meta rendszerében
Gyakorlatilag bárki beszélgetéseibe be lehetett pillantani a Meta MI-szolgáltatásában, mert a cég nem védte eléggé a felhasználók csevegéseit.
Gyakorlatilag bárki beszélgetéseibe be lehetett pillantani a Meta MI-szolgáltatásában, mert a cég nem védte eléggé a felhasználók csevegéseit.
A jelszavaknál négyszer egyszerűbb használni egy új módszert a Google szerint, amit ön is játszi könnyedséggel állíthat be. Mutatjuk, hogyan használhat ön is azonosítókulcsot, és miért jár jobban ezzel.
Telefonjaink jelszavai a PIN-kódok, és ezek is feltörhetők. Hogy ezt mennyire könnyen tehetik meg azok, akik hozzáférnek az eszközünkhöz, az rajtunk is múlik. Vannak ugyanis olyan PIN-kódok, amelyeket érdemes elkerülni.
Súlyos adatszivárgás történt, Facebook-, Google- és Apple-fiókok is érintettek.
A mesterséges intelligencia és a nyelvi modellek térhódítása új lehetőségeket nyit meg a vállalatok számára, miközben kontroll nélküli használatuk komoly kockázatokat is rejt. A Shadow AI – vagyis az informatikai részleg tudta nélkül alkalmazott MI-eszközök – adatbiztonsági és jogi kihívásokat jelenthetnek. Dalos-Kovács Gabriellával, a 4iG Group AI Officer & Strategist munkatársával beszélgettünk.
Veszélyes online dokumentumkonvertálókra hívja fel a figyelmet az FBI – a problémás felületek mögött álló rosszindulatú felek, ráadásul több módszerrel is próbálkoznak.
Kikapcsolta az egyik legfontosabb adatbiztonsági funkciót Nagy-Britanniában az Apple, de ez volt „a jobbik rossz”. Az ország kormánya ugyanis minden Apple-felhasználó adataihoz szeretett volna hozzáférni, amit a cég nem volt hajlandó megadni.
Biztonsági szakemberek figyelmeztetnek: nem érdemes várni a Windows 10 támogatásának kivezetéséig, már azt megelőzően célszerű meglépni a digitális rendszerváltást. Ennek oka pedig a biztonság.
Újabb kampányt indítottak egy ismert kártevővel a rosszindulatú felek, ezúttal kimondottan a webkamerákat célozva.
2026-ra remélhetőleg több mint négymillióan fogják használni a Digitális Állampolgárság Programot, ahol az ember egy applikációban végezheti minden állami és banki ügyintézését. Rogán Antalt kérdezték a parlamentben arról, mit kezdenének az adatvédelemmel, és mi vár azokra, akik nem szeretnék az okostelefonos ügyintézést.
Ismét összesítette a NordPass, melyek voltak az évben a leggyengébb jelszavak. A globális listán van némi változás, de a jelek szerint a magyar felhasználók sem sokkal tudatosabbak, ha a felhasználói fiókjuk biztonságáról van szó.
Néhány készüléken már elkezdtek megjelenni az androidos készülékek ellopását megnehezítő funkciók – ezek segítségével akkor is védettek lesznek az adatai, ha feloldva rántják ki a kezéből a mobilt.
Az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet szakemberei szerint az összetett és hosszú jelszavak használatának nagyobb a kockázata, mint amennyi előnyt ad a felhasználóknak.
Egy konfigurációs hiba miatt rengeteg adat lehetett veszélyben a FlightAware-nél. Az üzemeltetők most mindenkitől megkövetelik, hogy változtassa meg a jelszavát.
Képes észlelni az olyan rendellenes viselkedést az Android újdonsága, mely az eszköz ellopására utal – ráadásul röviddel a bejelentés után már meg is kezdte a tesztelését a Google.
Nagyon veszélyes adatszivárgásra derült fény: százmilliós nagyságrendben kerülhettek illetéktelen kezekbe olyan adatok, melyekkel könnyedén be tudnak lépni a rosszindulatú felek számos szolgáltatsba.
Már eddig is számos biztonsági funkció védte az Androidot, de most nagyot lép előre a rendszer: több újdonság is jön, melyek komoly fejtörést okoznak az eszközök ellopásán ügyködő bűnözőknek. Lopni persze ezután is ugyanúgy lehet majd, csak ami utána következik, az veheti el a tolvajok kedvét.
Nem a Google-ön múlt, hogy sikerült megmenteni egy komplett nyugdíjalapot Ausztráliában. A techóriás ugyanis egy konfigurációs hiba miatt törölte a vállalat minden adatát a felhőszolgáltatásáról – szerencse, hogy máshol is volt mentés.
Már hatályba lépett, hamarosan élesedik is a felülvizsgált uniós kibervédelmi irányelv, a NIS2, amely itthon több ezer vállalkozás és munkavállalóik mindennapjait érinti. Tennivaló már most is akad vele.
Újabb fegyverrel bővülhet a rosszindulatú felek eszköztára: már abból is képesek adatokat nyerni, ha hallják, ahogyan a felhasználó gépel. Akár akkor is, ha nagy a háttérzaj.