Ráengedték a mesterséges intelligenciát egy 109 éves filmre, azonnal rendbe rakta
A mesterségesintelligencia-fejlesztések eredménye többnyire a háttérfeladatokban mutatkozik meg, de van azért olyan vetülete is, amely kifejezetten látványos.
A mesterségesintelligencia-fejlesztések eredménye többnyire a háttérfeladatokban mutatkozik meg, de van azért olyan vetülete is, amely kifejezetten látványos.
Hogy az új filmeknél vállalt kockázat minél kisebb legyen, a világ egyik legnagyobb stúdiója a számítógép segítségét is igénybe veszi majd bizonyos döntések előtt.
A Google olyan új modellt dolgozott ki, amellyel gyorsabban készíthetők időjárás-előrejelzések. A keresőcég szerint a számítást végző algoritmus percek alatt megmondja, milyen idő várható.
Új szabályt fogadott el a kínai kormány, amely ezúttal az internetszolgáltatóknak ír elő kötelezettségeket. Megmondják, mit láthat a netező, és mit nem.
A Google keresője most is sok mindent képes megtalálni, de az összetett kifejezések, netán mondatok értelmezése sokszor még gondot okoz neki. Illetve már nem, a cég ugyanis javított a működésen.
Napi nyolc órában dolgoznak, óriási nyomás alatt, minimálbérért.
Az elbocsátás közlése sosem egyszerű, bizonyos helyeken tréningezik is a vezetőket, hogyan adják a másik tudtára, hogy itt a vége. Egy új szoftvernek hála már a mesterséges intelligenciára is támaszkodhatnak a cégek, ha gyakorolnának.
Ausztrál kutatóknak egy új algoritmus segítségével sikerült katalógust készíteniük a közlekedési táblákról, ezáltal szelektálhatóvá is tették azokat.
Nemrég élesben is tesztelték azt a pókeralgoritmust, melynek fejlesztésében a Facebook csapata is részt vett. A Pluribus blöffölni is tud, de nem csak ezért okos.
Mesterséges intelligencia alapú szűrőprogrammal küzdenek az álhírterjesztés ellen.
Visszatérő rémképe az emberiségnek a mesterséges intelligencia elszabadulása, amely végül a teremtője ellen fordul. Pedig egy fenyegető jövőkép már most bekövetkezett: olyan a pénzügyi piac, hogy a működése távol került mind az emberi irányítástól, mind a fenntarthatóságtól – figyelmeztet a technoevangelista Tim O’Reilly.
A Facebook több százezer felhasználó viselkedését vizsgálta meg, mielőtt hozzányúlt volna a Facebook hírfolyamában megjelenő elemeket rangsoroló algoritmushoz.
A YouTube élő videóinál olykor magyarázó szövegek olvashatók, hogy a nézők ne kezdjenek elméletek gyártásába. A Notre-Dame kigyulladásakor a rendszer valamiért 9/11-es szócikkeket húzott be.
A világ egyik legnagyobb játékgyártója sem ment el szó nélkül a szerdai tudományos szenzáció mellett.
Szinte rajong az internet a 29 éves Katie Boumanért, a fiatal nő volt ugyanis az egyik, aki oroszlánrészt vállalt abban, hogy a világ igazi fotót láthasson egy fekete lyukról.
A Facebook most először engedi, hogy a hírfolyamot kezelő algoritmus alapján lássák a felhasználók, miért jelennek meg bizonyos posztok a hírfolyamukban.
A Facebook párizsi részlege egy olyan mesterséges intelligenciát fejlesztett ki, ami egészen meglepő "meséket" képes írni. A fő feladata viszont nem ez lesz.
A YouTube száműzi ajánlórendszeréből videókat, amelyek nem sértik ugyan a tartalmi irányelveket, de nem is tekinthetők biztonságosnak.
Bár az MI-technológia gyerekcipőben jár, már most érdemes elgondolkodni, milyen jövőképet tartanánk kívánatosnak, ez ugyanis hatással lehet a végkifejletre – figyelmeztet Max Tegmark, a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) fizikaprofesszora, aki Élet 3.0 című könyvében fel is vázol néhány forgatókönyvet. Cikkünkben bemutatjuk a hét leginkább emberbarát verziót.
Az Opportunity marsjáró egyik, a marsi napfelkeltéről készített fotóját használta fel két angliai egyetem kutatócsapata, hogy egy algoritmus segítségével zenévé konvertálja azt. A végeredmény meglepően kellemes.