szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A mesterségesintelligencia-fejlesztések eredménye többnyire a háttérfeladatokban mutatkozik meg, de van azért olyan vetülete is, amely kifejezetten látványos.

Lenyűgöző lett a végeredmény annál a kisfilmnél, amelyet a mesterséges intelligencia hozott rendbe – írta az IFL Science. A New York 1911-es éveiből származó "mozit" több mint 100 éve rögzítette a svéd Svenska Biografteatern vállalat. Ha megnézi az eredeti felvételt, látni fogja, hogy az utca emberei hogy meghökkentek, amikor vette őket a kamera:

A film egy Denis Shiryaev nevű youtubernek is megtetszett, annyira, hogy egy kisebb kísérletre vállalkozott vele: a lehetőségekhez mérten megpróbálta feljavítani, hogy frissebbnek tűnjön. A videós ehhez a kamerás felvételek, illetve fényképek színezésére alkalmas, egyébként nyílt forráskodú DeOldify algoritmust használta. Az eredmény magáért beszél:

Mint fentebb látható, a szoftver nem csupán színekkel töltötte meg a jeleneteket, de a képkockák minőségén is sokat javított. A régi videót ennek köszönhetően 4K-ban és 60 fps-ben lehet visszanézni. Noha a végeredmény nem tökéletes (itt-ott elég sötétek az alakok, és az arcokon sem úgy tükröződik úgy a fény), a látványra összességben nem lehet panasz.

Ugyanez a mesterséges intelligencia Lumière 124 éves filmjét is rendbe rakta.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

5 éven belül a feje tetejére állhat az egészségügy

Az egészségügy digitális forradalma közel 20 éve van napirenden, most azonban úgy tűnik, valóban változás várható. A Roland Berger szerint a 2025-ig tartó időszakban gyökeres változások lesznek az egészségügyi piacon.

Balogh Csaba Tech

Mi lesz a munkahelyemmel? Kinek lesz pénze a magyar adatvagyonból?

"Az emberközpontú mesterséges intelligencia iránti bizalom növelése" – ez csak egy uniós dokumentum alcíme, mégis sok olyan kérdés fakad belőle, amelyre minél előbb választ kell adniuk a kormányoknak, ha versenyben akarják tartani az országukat. Magyarország egyáltalán nincs elkésve az MI-stratégiaalkotással. Azonban az nem csak nálunk, világszerte kérdés, hogy ezek a dokumentumok nem jutnak-e az ENSZ-dekrétumok sorsára, amikor a hangzatos kijelentések után végül nem történik semmi.