Online is összegyűlt az egymillió aláírás a nemzeti régiókért
De az egyes országokat nem egyformán érdekli az ügy.
De az egyes országokat nem egyformán érdekli az ügy.
A nemzeti régiókról szóló kezdeményezést támogató online és papír alapú aláírások száma együtt már meghaladja az egymilliót. De csak három országból érkezett elég aláírás, ez pedig kevés a sikerhez.
Május 7-ig egymillió szignó szükséges legalább hét uniós tagállamból ahhoz, hogy az Európai Parlament foglalkozzon a kérdéssel.
A járvány miatt nagyon lelassult az aláírások gyűjtése, ezért a Székely Nemzeti Tanács a határidő kitolását kérte.
Az utak negyede csupa lyuk Budapesten. Az MSZP aláírást gyűjt, hogy legyen pénz felújítani.
Az Emmi szerint adatokhoz akar hozzájutni az ellenzék a NAT-ról szóló aláírásgyűjtéssel.
Az aláírásgyűjtést az RMDSZ kezdeményezte, az Európai Bizottságnak most fél éve van arra, hogy kialakítsa álláspontját.
Az ítélet szerint bebizonyosodott, hogy a Fidesz politikai marketingcéllal jogellenesen is kezel személyes adatokat.
Az ellenzéki jelölt szerint az újraválasztott polgármesternek nem a Fideszből kell kilépnie, hanem le kellene mondania a városvezetésről.
Illegális adatbázis-építéssel vádolta meg a Magyar Nemzet a Józsefvárosban induló Pikó András polgármesterjelölt stábját egy félreérthető Facebook-poszt miatt. A kampányfőnök azt mondja, nem élnek vissza az adatokkal.
Balhé volt szombaton Matolcsy Gyöngyi polgármester balatonakarattyai aláírásgyűjtése közben. Egy LMP-s azt állítja, megtámadták, míg a polgármester szerint őket érte inzultus.
A Fővárosi Választási Bizottságnál emeltek kifogást Puzsér Róberték, szerintük Karácsony Gergely törvényt sértett. A Párbeszéd ezt visszautasítja, azt viszont furcsállják, hogy Puzsér Karácsonnyal és nem Tarlós Istvánnal foglalkozik.
A Mátyás- és a Szent Anna-templomba is felállították a standokat.
Rendszeresen ellenőrizni kellene, hogy igazat írnak-e a politikusok a vagyonukról - erről gyűjthetnek aláírásokat.
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) vizsgálatot indít a politikus aláírásgyűjtése miatt, mert külföldre kerülhettek magyar állampolgárok adatai, ami miatt az adatvédelmi biztos Péterfalvi Attila korábban a kormányközeli sajtóban hangot adott az aggályainak. Hadházy szerint politikai alapú támadások érik, de ez jó, mert azt mutatja, a Fideszt zavarja az aláírásgyűjtés sikere. Szerinte nem követett el hibát.
Harmadszor semmisítette meg az Alkotmánybíróság a Kúria döntését az április 8-i fideszes aláírásgyűjtéssel kapcsolatban. Miközben a két csúcsszerv csatázik, még mindig nem tudni: félrevezették-e a választókat az aktivisták, akik az EP-jelöltek ajánlása mellett az Orbán Viktor politikáját támogató ívet is aláíratták.
Péterfalvi Attila a Magyar Nemzet hasábjain ment neki az Európai Ügyészségért kampányoló független képviselőnek.
A Kúria kétszer is azt mondta, jogellenesen jártak el a Fidesz aláírásgyűjtői, az Alkotmánybíróság kétszer is visszadobta nekik, mondván, hogy minden rendben volt. Most harmadszor is a Kúrának kell valamit döntenie.
Tizennégy hónappal a tavalyi, ajánláshamisítási botrányoktól hangos országgyűlési választás után az összesen 256 rendőrségen landolt esetnek csak kevesebb mint felében indult nyomozás, de ezekből is csak kettő jutott el a vádemelésig. A rengeteg idő és energia ráfordítása után nagyjából ejnye-bejnyével végződő eljárásokban ráadásul nem is maguk az aláíráshamisítók kerülnek bíróság elé – még kevésbé azok a kamupárt-szervezők, akik a választás végén eltűntek a felvett százmilliókkal.