Fák nélküli lombkoronasétány: elvesztette a sajtópert a polgármester, 300 ezer perköltséget fizet
Filemon Mihály nyírmártonfalvai polgármester nemcsak sajtóhelyreigazítást, de bocsánatkérést is követelt az Átlátszótól, de a perre el sem jött.
Filemon Mihály nyírmártonfalvai polgármester nemcsak sajtóhelyreigazítást, de bocsánatkérést is követelt az Átlátszótól, de a perre el sem jött.
A HM azt közölte, Magyarország nem engedett át Ukrajna felé helikoptereket, de továbbra is részt vesz a nemzetközi légiforgalomban, ezért fotózhattak le külföldi katonai gépeket itthon.
Az ingatlant már árulja a vevő.
Az ország egyik legértékesebb agráripari komplexuma 2021 tavaszán került a Jövő Nemzedék Földje Alapítvány kezébe, amelynek kuratóriumi elnöke Lázár János.
A Kárpát-medence egyik legerősebb civil szervezetének mondja magát a Civil Összefogás Fórum, de az 1 százalékos adófelajánlások statisztikája szerint az Átlátszó.hu mögött álló alapítvány, valamint a TASZ és a Magyar Helsinki Bizottság erősebb nála. Vagyis épp azok a szervezetek, amelyeket a CÖF – és a kormány – rendszeresen támad, és amelyek a sokat bírált civilellenes törvénytervezet fő célpontjai.
Az Átlátszó szakemberekkel felbecsültette a félig Rogán Antal tulajdonában lévő balatonlellei nyaraló felújítási költségeit és az derült ki, hogy arra valószínűleg ráment a miniszter egész éves hivatalos fizetése. De akkor ki fedezte az összes többi kiadását?
Akár minden második köztisztviselő vagy közalkalmazott késve vagy hibásan kapta meg az adóigazolását - írta meg az Átlátszó, melyért leginkább az államkincstári központosítás lehet felelős.
Négy évvel ezelőtt közérdekű adatigénylésről legfeljebb néhány újságíró és civil hallott, és az adatgyűjtés során is magukra voltak hagyatva a zsurnaliszták. Az Átlátszó 2011 óta olyan közösséget épített ki maga köré, amely adatigényléseikkel nyomást gyakorol a hatalomra, információval segíti az ügyek felszínre kerülését, pénzével pedig támogatja a szabadságot, átláthatóságot hirdető szervezet működését. Az új utakat és üzleti modellt kereső vállalkozás két vezetőjével, Bodoky Tamás és Mong Attila újságírókkal beszélgettünk.
Az első nyugatnémet elnökről elnevezett Theodor Heuss-medállal tüntették ki az Átlátszó.hu magyar tényfeltáró hírportált szombaton Németországban.
Egy közös térképen visszakereshetővé válnak a korrupcióval, pénzmosással, adócsalással és egyéb bűncselekményekkel összefüggésbe hozható cégek.
Az állami cégek is kötelesek elszámolni az Alkotmánybíróság hétfői döntése szerint. A Kúria a Vértesi Erőmű ügyében indokolatlanul szűken értelmezte a közfeladatot ellátó szerv, személy fogalmát és ezzel korlátozta az információszabadságot. Ennek most vége.
Tegnap a Krétakör jelentette be, ma az atlatszo.hu és az Asimov Alapítvány jelezte, hogy a kormányzati hivatalnak a norvég alapos támogatások ügyében nincs keresnivalója náluk.
Sosem volt még ennyi országos lista és jelölt a választásokon: az atlatszo.hu kiszámolta, hogy a "báb- és bizniszpártok" elszaporodása pontosan mennyibe kerül az országnak.
De szerintük most hazudnak, mert nem is annyiért pakolták a homokzsákot.
A leggazdagabb magyarországi üzletember bent ülhetett a Mol energiakereskedő cégében akkor, amikor az összes parlamenti párt egyként hirdette, hogy a magyar olajipari céget meg kell védeni az orosz befolyással szemben. Az atlatszo.hu cikksorozatot indított az eddig homályban lévő részletek jobb megismerhetősége érdekében.
Az MTVA kiadta az atlatszo.hu-nak a Marslakó című, megbukott tévésorozatra vonatkozó adatokat, miután az oknyomozó portál csütörtökön bejelentette, hogy közérdekű adatok eltitkolásának bűncselekménye miatt feljelentést tesz az MTVA ellen.
A közösségi média, a lázas esti lájkolászás, a trollkodás és a kommentelés, az elgondolkozás utáni posztolás azt az érzetet kelti, hogy valami történt, hogy valamit csináltunk, tehát vissza lehet süppedni a karosszékbe. De nem.
Lehet közérdekű adatot kérni, de nem lehet ezt túlzásba vinni, mert az már visszaélésszerű adatkérésnek minősül - lényegében ezzel a tartalommal nyújtott be törvénymódosító javaslatot két kormánypárti képviselő, ez pedig az Átlátszó.hu oknyomozó portál szerint annyit tesz, hogy az igénylő - mint amilyen az oknyomozó újság is - nem követelhet teljes körű tájékoztatást a közpénzek felhasználásáról.
Bár az állami mobilcég indulását tavaly szeptemberben elkaszálták, ezt a döntést idén februárban a Kúria is jóváhagyta, a cég 2012-ben 316,4 millió forintot, 2013-ban pedig 51,6 milliót fizetett ki szerződéses partnereinek. Ezek között egy offshore cég és egy volt fideszes ORTT-elnök vállalkozása is megtalálható.
Szövevényes, de felderíthető, hogyan működnek, és hogyan szivattyúznak ki dollármilliárdokat a gazdaságokból az offshore cégek és hálózatok – leginkább ezt bizonyítja az az amerikai cikksorozat, aminek közlésébe az atlatszo.hu is beszállt. Itt a második rész.