Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az ingatlant már árulja a vevő.
Több százmillió forint adósságot fizettek ki, hogy eladhatóvá váljon két budapesti Tungsram-ingatlan – írja az atlatszo.hu. Mint írják, a vásárló egy kormányközeli cég, ami a gyár egykori hatalmas váci ingatlanát négyezer forintos négyzetméteráron szerezte meg.
Bár a Tungsramról 2021-ben még pozitív hírek jelentek meg, a háttérben viszont már valami mozgolódott: a cégcsoport egyik leányvállalata, az ingatlanokat kezelő Tungsram Ingatlan Kft. 2019-ben mintegy 12,4 milliárd forintnyi ingatlanvagyont beolvadásos kiválással átadott a Tungsram Operations Kft.-nek. Az ingatlanos kft. 2019-es beszámolójában az áll, hogy a „Tungsram Ingatlan Kft-ből beolvadásos kiválással 3 működő ingatlan kivételével a többi ingatlan átkerült a Tungsram Operations Kft-ba. Az év során 2 ingatlant értékesítettünk.”
Ezután 2020-ban a Tungsram Ingatlan Kft. létrehozta a Tungsram Real Estate Kft.-t. A beszámolója alapján kilenc ingatlant apportáltak piaci értéken. A frissen alapított cég ingatlanvagyona akkori értéken 1,758 milliárd forint volt. A földhivatali tulajdonlapok szerint az ingatlanok közül az Üdülő sori és a Fóti út 141. szám alatti az alapítással egyidőben került a Tungsram Real Estate Kft.-hez 2020 márciusában, a váci pedig júniusban. De utóbbi nem sokáig maradt: alig egy hónappal később már el is adták a 2A Ingatlan Befektetési Kft.-nek.
A 75 ezer négyméteres belterületi váci ingatlant meglehetősen olcsón passzolták el: a 2021-es beszámoló szerint 307 millióért. Vagyis 4 ezer forint/m2-es áron adtak túl az ingatlanon, amit már a vevő, a 2A Ingatlan Befektetési Kft. árul.
A 2A Ingatlan Befektetési Kft.-nek pedig két tulajdonosa van: az A-Silver Investment Zrt. és a Solva Alpha Kft. Utóbbi Szivek Ferenchez és a Mol-elnök Hernádi Zsolthoz köthető.
További részletek az atlatszo.hu-n.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Központi minimumponthatár évek óta nincs, viszont egyes egyetemek saját hatáskörben megtartották őket.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.