#bankautomata


„Nagyon jó, hogy lesz a faluban bankautomata, most már csak kellene egy olyan bankkártya, amin van pénz”

A kormány már tárgyal arról, hogy mégse legyen kötelező minden településre ATM-et telepíteniük a bankoknak. Magyar Péter miniszterelnök szerint ez egy felesleges és drága döntés volt az Orbán-kormánytól, ami emeli az amúgy is magas banki költségeket. Végleges döntés még nincs, de úgy tűnik, hogy a Tisza-kormány már tudja, mit szeretne. Igaz, egy fontos kérdés így is maradt.











Revoluttal vagy nélküle, jó kis fejtörő a bankoknak a falvak ATM-esítése

A Revolut magyarországi ügyfelei sokan vannak, és többségük aktív, egyáltalán nem csak nyaralásokra tartogatja a kártyáját. Mégsem valószínű, hogy különösebb igényük lenne ATM-ekre. A hagyományos bankok ügyfélkörében is minden bizonnyal jelentős különbségek vannak, kérdés, hogyan osztják le egymás közt a kellemetlen kötelezettségeket. És egyáltalán: pontosan hova fogják tenni a legkisebb falvakban is a gépeket?