Török alkotmánybíróság: jogsértő a Wikipédia betiltása
A török alkotmánybíróság csütörtökön úgy határozott, hogy a Wikipédia 2017 óta tartó törökországi betiltása sérti a szólásszabadságot.
A török alkotmánybíróság csütörtökön úgy határozott, hogy a Wikipédia 2017 óta tartó törökországi betiltása sérti a szólásszabadságot.
A TikTok belső működését ismerő névtelen forrás szerint a platform nem engedi, hogy a súlyos betegségekkel küzdők és az LMBT-közösséghez tartozó felhasználók videója mindenkihez elérjen.
Miután több millióan látták Feroza Aziz tiktokos videóját, amiben a kínai átnevelőtáborokról beszélt, a platform felfüggesztette a 17 éves lány profilját. A kínai vállalat most megpróbálta kimagyarázni magát.
A verseny kínai résztvevői állítólag azzal fenyegetőztek, hogy szétzúzzák az édességet, amely a hongkongi tüntetőkről emlékezik meg. A szervezők szerint formai okok miatt diszkvalifikálták a tortát.
Karácsony azt írja, nem tudja és nem is akarja betiltani a Lokált, de nem hagyja, hogy a főváros asszisztáljon a gyűlöletkeltő hazugságok terjesztéséhez.
A lap szerint a főpolgármester el akarja hallgattatni azokat, akik másként látják a világot, és a sajtószabadságot támadja. Update: Karácsony Gergely reagált a Facebookon.
Jövő év elején lép hatályba az az új törvény, ami megtiltja az olyan titkosítás használatát, ami "árthat a kínai államnak".
Egy szenátusi meghallgatáson jelentette be a Google, hogy kukázta a Dragonfly projektet, amely egy sokak által vitatott keresőprogram fejlesztését írta elő. A "megrendelő" Kína volt.
Oroszország újabb olyan lépésre szánt el magát, aminek eredményeként már csak egy hajszál választja el az országot a kínai szintű internetes cenzúrától.
Szeretne jobban rálátni a helyi internetezők tevékenységére, valamint a küldött és fogadott üzenetekre a KGB utódának számító Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) – ez tűnik ki abból, hogy az orosz Google-nek nevezett Yandexhez befutott tőlük egy különös "igény".
De szigorúan csak matricákat használtak, hogy ne sértsenek közösségi alapelveket.
Ott kurtították meg leginkább A tanút, ahol Bacsó Péter rendező a legközvetlenebbül utalt a Rajk-perre, de a nézőknek így is az ugrott be. Ez derül ki a csonkítatlan változatból, amely most újabb premierként, a film digitális felújításának tavalyi bemutatója után kerül a mozikba.
Donald Trump amerikai elnök sokszor hangoztatta már a közösségi média szerinte cenzúrát alkalmazó tevékenységét. Úgy tűnik, az USA első embere forral valamit, amivel akár korlátozhatják is ezeket a cégeket.