#evés


Az vagy, ahogy eszel – ez a mindful eating

Emlékszik, mit evett utoljára? Gundel-somlóit? Sajtos stanglit? Szalámis pizzát? Emlékszik, hogy milyen volt az íze? Mennyire volt kellemes, kellemetlen, unalmas? Ha nehezen tudja felidézni, ne ijedjen meg: gyakran megtörténik, hogy tudatosság nélkül, robotpilóta üzemmódban étkezünk.


„Sokan félnek az evéstől”

„A társadalomnak is van némi testképzavara” – mondja Lukács Liza, életmódváltással és evési zavarokkal foglalkozó szakpszichológus, akivel az egészséges és az egészségtelen evésről, az evési problémáink mögött meghúzódó lelki okokról beszélgettünk.


Eszünk, pedig nem is vagyunk éhesek

A fogyókúrázók többsége hamar szembesül azzal, hogy bár a súlycsökkenés negatív energiamérleg következménye, a siker mégsem ennek az egyszerű matematikai képletnek a megértésén múlik. Az ételekhez és az evéshez fűződő érzelmeink a legmeghatározóbbak.










Ön lassú evő? Akkor van egy jó hírünk

Azok, akik lassan esznek, kisebb valószínűséggel híznak el – állapították meg japán kutatók. Azt is kiderítették, hogy a vacsora utáni rágcsálnivalók elhagyása és az, ha az ember már nem eszik lefekvés előtt két órával, segít az egészséges testsúly elérésében és megőrzésében.


Háromnapos töltekezés

A pesti belváros sajátja az évente egyszeri "holdtölte". Nem éppen égi, inkább nagyon is földi jelenség, és három napig tart. Végig kell enni. Hosszú hétvége lesz.






Jobb tudni: horribilis bírság jár a buszon evésért, bár nem azonnal

A Magyar Nemzet szerint irreálisan nagy büntetést kellett fizetnie egy nőnek Budapesten, mert úgy szállt fel az Örs vezér terén az egyik buszra, hogy néhány falat még volt a fagylaltjából, konkréten a tölcsér vége. Az utas úgy érezte, hogy megalázták, az ellenőrök viszont állították: a nő nem akart együttműködni velük. A BKK szerint nyolcezer forint a minimális büntetés, ha valaki a felszólítás után sem teszi el a járművön az ételt, italt, vagy nem hajlandó leszállni.