Lázárnak ugyan elege van a luxizásból, de több milliós képek lógnak a dolgozószobájában
A vagyonnyilatkozatában pedig 19 pótlapra volt szüksége ahhoz, hogy felsorolja az ingóságait.
A vagyonnyilatkozatában pedig 19 pótlapra volt szüksége ahhoz, hogy felsorolja az ingóságait.
Láncfűrészekből kivágott jegenyesor, Kati nénit dolgoztató applikáció és okoskapa, búzaszempörgető Sarlós Boldogasszony és a művész szeretett falujának, Mezőszemerének az arcai. Nagyszabású tárlat nyílt a 70 éves Bukta Imre munkáiból; az alkotások egy része csak itt és most látható.
A Fuvolás lány című kép mégsem a híres németalföldi festő keze munkáját dicséri – jöttek rá a Washingtoni Nemzeti Galéria munkatársai.
A Sorbonne közgazdaságtudományi tanszékét hagyta ott azért, hogy felfedezze magában a szunnyadó művészt. Sok-sok kitérő után Tel Avivban lelt rá a saját útjára, itt is tanult meg festeni. Miután tavaly hazaköltözött, az első önálló kiállítását egy meditációs központban tartotta meg a Balaton-felvidéken. Képein meztelen és táncoló nők a főszereplők. Galériánkban bemutatjuk Pakosz Anna festőt.
Amerikai és francia mintára 1998-ban tartották a Virág Judit Galériában az első olyan aukciót, amely már külföldön is megállta volna a helyét. Azóta sok idő eltelt, de a festmény a járvány okozta válság idején is értékállónak bizonyult. Virág Judittal és a róla elnevezett galéria vezetését fokozatosan átvevő Kelen Annával beszélgettünk. Rendszerváltókból generációváltók, 4. rész.
Se külföldre, se belföldre, se múzeumba nem mehetünk már hosszú hónapok óta – erre a bajra ad most tüneti kezelést a Virág Judit Galéria, amely mesés úticélokat ábrázoló magyar festményekről készített videosorozatot. Az ismeretterjesztő kisfilmek első két epizódja a hvg.hu-n debütál: a napsütötte San Remóba és a húszas évek pezsgő metropoliszába, Berlinbe kalandozunk el.
Molnart a komputerművészet úttörőjeként tartják számon. 14 képét vette meg az MNB-Ingatlan Kft.
Mi történik, ha egy biológus és egy művészettörténész együtt megy múzeumba?
Exkluzív bepillantást nyújt a közelmúlt jogerős itthoni és külföldi csalási ügyeinek kulisszatitkaiba egy most megjelent könyv.
Interjút adott a G7-nek Kieselbach Tamás, Magyarország talán legjelentősebb műkereskedője - leszámítva persze az államot. A beszélgetés során szó esett arról, mi a szerepe a műkincseknek egy közösség identitásának helyreállításában. És mi keresnivalója van a nemzetközi műkincspiacon a magyar államnak. Egy elkötelezett self-made man portréja.
Meg vásárolnak, zongoráznak és teniszcipőben lazulnak. Egy szentpétervári művész fogott néhány híres művészeti alkotást, és némi animációval csavart rajtuk egy kicsit.
Csütörtökön kalapács alá került volna a diktátornak tulajdonított három festmény is, de végül a rendőrség foglalta le a képeket.
Magyarországi múzeumokban helyezik majd letétbe.