Kiderült a Vermeer-képről, hogy mégsem Vermeer festette
A Fuvolás lány című kép mégsem a híres németalföldi festő keze munkáját dicséri – jöttek rá a Washingtoni Nemzeti Galéria munkatársai.
A Fuvolás lány című kép mégsem a híres németalföldi festő keze munkáját dicséri – jöttek rá a Washingtoni Nemzeti Galéria munkatársai.
A Kádár-kor vizuális kultúráját, a korabeli divatot senki sem tudta úgy megfesteni Magyarországon, mint Czene Béla. A vásárlók rajongtak is a képeiért, ám a kritikusokat nem hatotta meg a pesti presszók dolce vitája, és a számtalan akt sem, amelyekhez gyakran híres modellek szolgáltattak alapanyagot. Czenét most kezdi magának felfedezni a 21. század, és ez legalább két embernek köszönhető.
A győri szeszgyár használaton kívüli üzemcsarnokában, a Torula Művésztérben készítette el újabb impozáns művét az egyik legismertebb hazai képzőművész.
Július 6-ig nyitva tartó, A valóság szerelmese című életműkiállítása hozzájárulhat ahhoz is, hogy Czene Béla elfoglalhassa az őt megillető helyet a kánonban.
Hálás témát vállalt a bécsi Albertina legújabb kiállítása, amikor Munch több mint 60 munkáját állítja párbeszédbe hét vezető kortárs, egy kivétellel ma is aktív művész reflexióival.
Minden korábbinál részletesebben mutatja be Frey Krisztián munkásságát a Ludwig Múzeum. Kulturális ajánló.
Csodálatos, merész elképzelés párhuzamba állítani Malevicset, az orosz avantgárdot a posztimpresszionista Cezanne-nal – mondja a francia festőzseni dédunokája a dédnagyapja munkásságát is bemutató budapesti kiállításról. HVG-portré.
A Cezanne-tól Malevicsig című tárlat a Szépművészeti Múzeumban sokkal többre vállalkozik annál, mint hogy egyszerűen megmutassa, milyen szép képeket is festettek ezek az alkotók. Érdemes jó pár órát rászánni erre a szellemi utazásra.
Számos, a maga korában sikeres festő, ki tudja, miért, feledésbe merült, néhányukat az utókor szintén megmagyarázhatatlan módon „újrafelfedezte”, s ma a művészet etalonjainak számítanak. Ugyanez a helyzet számos klasszikus zeneszerzővel, íróval vagy filozófussal.
A sok neves magyar művészt is soraiban tudó Abstraction-Création csoportot bemutató különleges tárlatra jelentős külföldi gyűjteményekből is érkeztek alkotások.
A felejtés homályából és egy raktárból szűk négy hónapra elővillant a Budapesti Történeti Múzeumban Péli Tamás 1983-ban készült monumentális festménye, amelyet a margóra szorított magyarországi cigányság öntudatra ébresztésének szánt.
A Sorbonne közgazdaságtudományi tanszékét hagyta ott azért, hogy felfedezze magában a szunnyadó művészt. Sok-sok kitérő után Tel Avivban lelt rá a saját útjára, itt is tanult meg festeni. Miután tavaly hazaköltözött, az első önálló kiállítását egy meditációs központban tartotta meg a Balaton-felvidéken. Képein meztelen és táncoló nők a főszereplők. Galériánkban bemutatjuk Pakosz Anna festőt.
Magyarországon először mutatják be a különféle listákon rendre a ma élő legjelentősebb festőnek nevezett Gerhard Richter teljes, megdöbbentően szerteágazó életművét. A Magyar Nemzeti Galéria kiállítása nemcsak hatalmas dobás, de lenyűgöző is.