Ürge-Vorsatz Diána klímakutató professzor: Készüljünk egy forró, száraz nyárra
A Közép-Európai Egyetem professzora figyelmeztetésnek is beillő előrejelzést tett közzé Facebookján.
A Közép-Európai Egyetem professzora figyelmeztetésnek is beillő előrejelzést tett közzé Facebookján.
Egyre több lesz a forró nap, az aszály és az erdőtűz, eső pedig, ha esik, egyre inkább özönvízszerűen hullik le – többek között ezeket az időjárási forgatókönyveket jósolják Magyarországnak és a régiónak a klímaváltozás nyomán. A Másfélfok összeszedte, mire számíthatunk.
Százhúsz éve, 1901 óta rögzíti az Országos Meteorológiai Szolgálat (illetve elődje) az időjárási adatokat, azóta az idei június volt országos átlagban a legszárazabb nyárkezdet, és forróságot nézve is a dobogó harmadik fokára került. Cikkünk megjelenésének napján a meteorológusok szerint akár 36 fok is lehet.
Tény, hogy nyáron, a meleg napokon nehezebb a változókori viszontagságokat elviselni azoknak a nőknek, akiknél erősebb formában jelentkeznek a tünetek. De ha kreatívan állunk a kihívásokhoz, mindenre lehet megoldást találni. Jól hasznosítható tippeket adunk a fizikai megpróbáltatásokra, avagy hogyan lehet túlélni a legforróbb napokat.
A kutatók arra figyelmeztetnek, hogy a klímaváltozás miatt több millió embert veszélyeztet a hőstressz, ami miatt akár le is állhatnak a szerveink.
Beszédes fotót osztott meg Facebook-oldalán az Országos Mentőszolgálat.
A világátlagnál is nagyobb nálunk a felmelegedés a múlt század elejéhez képest.
Megdőlt kedden a napi melegrekord az ausztrál meteorológiai intézet első becslése alapján. Legalább egy napig még hasonló hőség lesz a kontinensnyi országban.
A feljegyzések 1880-as kezdete óta a legmelegebb hónap lehet az idei július a Földön az előzetes adatok szerint, ráadásul egy, a júniusi hőmérsékleti rekordokat megdöntő hónap után – közölte a Meteorológiai Világszervezet (WMO).
Remek találmány a légkondi, de miért csak a szobába raknánk, ha a hátunkat is hűthetjük vele? A Sonynál kitalált eszköz épp így működik.
A grönlandi jégtakaró a globális klímarendszer igen fontos eleme, olvadása a tengerszint emelkedéséhez is vezethet. Az előrejelzések szerint az Európába betört második hőhullám épp erre a területre tart.
Az előrejelzések szerint több városban hőmérsékleti rekordokat írhatnak át.