#GDP

Mellár Tamás: Reálkereset, GDP és termelékenység – van ok a büszkeségre?

Hiába büszke arra az Orbán-kormány, hogy 2010 óta a reálkereset 70 százalékkal, a foglalkoztatás pedig 22 százalékkal emelkedett, a reál GDP mindössze 40 százalékkal lett magasabb. Ki járt igazán jól: az állam, a munkavállalók vagy a tulajdonosok? Ezt járja körbe Mellár Tamás közgazdász, ellenzéki képviselő, volt KSH-elnök.









Palócz Éva: Ilyen helyzetben még nem voltunk, amikor ennyire le lett volna fojtva a gazdaság

„Abszurdnak tartom, hogy egy demokráciát megjárt országban visszahozzák azt, hogy aki mást mond, hazaáruló, aki nincs velük, az ellenük van” – mondja Palócz Éva, a Kopint-Tárki vezérigazgatója. Úgy véli: a kormányzat azt a modellt erőlteti, amely zsákutcába vezetett, aki pedig szakértőként mást mond, akár meg is hurcolhatják. Miért egyedülálló a magyar gazdaság mostani romos állapota? Mi történik a magyar gazdaságból kisíbolt pénzekkel? Milyen prognózisai vannak a Kopint-Tárkinak a választási évre?