Nagyon rosszak a magyar halálozási adatok, Európában csak a csehek vannak előttünk
Nagyon sok koronavírusos beteg hal meg 1 millió főre vetítve.
Nagyon sok koronavírusos beteg hal meg 1 millió főre vetítve.
Játszott vérszomjas idegennel birkózó űrmérnököt és James Bond-főgonoszt is. Az amerikai színész 81 éves volt.
Kutatók szerint a B.1.17 nevű variáns feltehetően súlyosabb megbetegedést okoz, mint a SARS-Cov-2 eddig ismert mutánsai.
A kormányfő nehezen, de most úgy döntött, mindenek felett áll a járvány megfékezése, hiába sínyli meg az eddigi legszigorúbb korlátozásokat az amúgy is ezer sebből vérző gazdaság.
Az Eurostat összesítése szerint az unió területén több mint 450 ezren haltak meg 2020 márciusa és novembere között. A Covid–19 betegség által okozott többlethalálozásokról infografikát készítettek, amelyet hónapról hónapra végigkövethet.
A képviselő arról érdeklődött, mekkora a halálozási arány azok között a Covid-betegek között, akik gépi lélegeztetésre szorulnak. A Kásler Miklósnak címzett kérdésre Rétvári Bence válaszolt, adatok említése nélkül. Az ellenzéket viszont álhírgyárosnak nevezte.
A magyar halálozási adatok az elmúlt év végén jelentősen meghaladták a sokéves átlagot, ráadásul 4000 esetben a Covid sem magyarázza az eltérést. A kormány magyarázattal nem szolgál, csak az Európai Uniót hibáztatja a kevés oltásért. Pedig épp csak az EU-nak köszönhetjük, hogy már beoltottak tízezreket.
Harmadik napja dönt rekordokat a halálozás, miközben 5525 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Európai uniós átlagra mutogat az Orbán-kormány, amikor a magas magyarországi halálozási adatokat magyarázza, ám ehhez az első és a második hullám összesített adatait veszik alapul. Pedig ha csak az elmúlt egy hónap járványügyi trendjeit nézzük, sokkal súlyosabb a helyzet: egymillió főre vetítve csak Szlovéniában és Bulgáriában halnak meg többen koronavírus miatt, mint Magyarországon.