A Parlamentnél fotózták le Pedro Pascalt
A filmsztár állítólag a határzár miatt nem tudja elhagyni az országot.
A filmsztár állítólag a határzár miatt nem tudja elhagyni az országot.
A magyarok másképp kezelnék a koronavírus-járvány második hullámát, mint ahogy azt a kormány elképzeli, ez azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevésbé lennének szigorúak. Megkérdeztük a hvg.hu olvasóit, íme a válaszaik.
A kijárást egyelőre nem korlátozzák, ám szinte minden mást igen. Olvasóink véleményére vagyunk kíváncsiak az Orbán Viktor által most bejelentett kormányzati lépésekről.
A magyar kormány feloldotta az ingázásra vonatkozó korlátozásokat.
Ausztriából a tiltás ellenére járnak át fogorvoshoz Magyarországra, a hobbisportolók nagy részét viszont visszatartja a bizonytalanság és a szigorúbb belépési szabályok. Miközben a kormány arról beszél, a határzárat a magyar gazdaság védelmében hozta meg, megnéztük, milyen nem várt következményekkel járhat még az újabb szigorítás.
A Pinkamindszent–Strém-átkelőt napi két órában lehet használni.
Ahogy romlanak a járványmutatók, előbb beutazási korlátozásokat léptetett életbe a kormány, majd lazított, miközben az iskolaév elindult; részletesen is megtudhattuk, miért zuhant akkorát a gazdaság a második negyedévben; a túlélésért küzd a turizmus. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
2015 nyarán menekültek százezrei indultak el a balkáni migrációs útvonalon Németország felé, legtöbbjük Magyarország déli határán lépett be az Európai Unióba. A helyzet nálunk augusztusra várt tarthatatlanná, a kormány ugyanis elzárta útjukat Nyugat felé, az itt rekedt tízezrek pedig embertelen körülmények között várták azt, hogy elhagyhassák az országot. Miközben az Európai Unió egyfajta áthelyezési mechanizmust igyekezett kidolgozni a déli határokon keresztül Afrikából, a Közel-Keletről vagy Ázsia távolabbi vidékéről nagy számban érkező migránsok számára, a kormány ezt elutasította, és déli határzár felépítésével igyekezett elzárni a menekülők útját.A helyzet augusztus végére vált tarthatatlanná, a sokasodó röszkei át- és kitörések mellett a Budapesten ragadt menekültek előbb vonaton, majd – napra pontosan öt évvel ezelőtt – gyalog próbálnak eljutni Ausztriába. Képgalériánkban a 2015. nyári menekültválság legemlékezetesebb pillanatait idézzük fel.
Változtatott a kormány a beutazási korlátozásokon, a jövőben a schengeni tagállamokban, Kanadában és az USA-ban elvégzett PCR teszteket is elfogadják, valamint pontosították a nemzetközi sportrendezvényekre vonatkozó szabályokat is.
A javaslat szembemegy a magyar szabályozással.
Hiába nem vonatkozik a teherszállításra a határzár, ha a sofőrök nem kamionnal jönnek haza, két hét karantén, vagy két drága teszt vár rájuk, amit a cégek nem biztos, hogy fognak tudni fizetni. A koronavírus mellett a szürkefuvarozók is próbára teszik a vállalkozások fennmaradását.
A magyar miniszterelnök számára a járvány csak ürügy – írja a legnagyobb német lap. Szerintük ez nem más, mint koronapopulizmus.
Eddig Szlovákián keresztül mentek, de most ott nem tudnak. Maradna a komp, de az pedig nagyon drága.
A Pulzus felméréséből viszont az is kiderül, hogy a határzárást önmagában nem tartják elegendő intézkedésnek a magyarok.
Be- és kiutaztatással foglalkozó utazási irodák, szállodák és éttermek képviselőit kérdeztünk arról, mihez kezdenek most, hogy a kormány szeptembertől ismét lezárta a határt a külföldi turisták előtt. Stratégia nincs, csak a remény, hogy egy hónap múlva enyhülhetnek a szabályok. Ma egyeztetnek a szakmai szervezetek.
A visegrádi országok turistáinak adott engedmény is kölcsönös – mondta a külgazdasági és külügyminiszter.
Ha diszkriminálja az uniós állampolgárokat a kormány rendelete, azt azonnal vissza kell vonni, üzente az Európai Bizottság.