Magyarország 18,5 milliárdért épít vakcinagyárat Mongóliában
Megállapodtak egy 16 milliárdos segélyprogram elindításáról is.
Megállapodtak egy 16 milliárdos segélyprogram elindításáról is.
A beruházás most 700 milliárd forintnál tart. Az építkezés iratait tíz évig titkosították.
A cégek 40 százalékának hitel kell, hogy béreket adjon, a vállalatok közel tizede már most fizetésképtelen.
Több százezer embert nem érnek el a kormány mentőintézkedései. Hiába van hiteltörlesztési és kilakoltatási moratórium, ha például albérletben élő emberek tömegeinek kell a lakástulajdonosukkal egyezkedniük. De a legszegényebbek közül is segítség nélkül maradnak azok a százezrek, akik előrefizetős mérőórát használnak, vagy akik uzsorahitelt vettek fel.
Az eddigieknél szélesebb körben használható fix kamatozású forrástól azt remélik, hogy segíti a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásokat átvészelni a koronavírus gazdasági hatásait.
Az MNB körlevélben szólította fel a hazai hitelező és pénzforgalmi intézményeket arra, hogy készüljenek fel a törlesztési moratórium utáni időszakra: olyan finanszírozási konstrukciókat, fizetési ajánlatokat is ki kell alakítaniuk, amelyekkel orvosolni tudják majd adósaik esetlegesen felmerülő fizetési nehézségeit.
A lehívott részleteket a lehető leggyorsabban, a piaci feltételek alapján fizetik vissza.
Az Magyar Nemzeti Bank NHP Hajrá néven felturbózott Növekedési Hitelprogramja kibővült igénybevételi lehetőséggel és meghosszabbított futamidővel lesz elérhető 2020. április 20-át követően. Az MNB a bankoknak nyújtott 4 százalékos kamattámogatással koronázta meg a programot, aminek köszönhetően az eddig köztudatban lévő fix 2,5 százalékos kamatszintnél is kedvezőbb árazáson tudnak majd a cégek hitelhez jutni. Mik a program feltételei? Kik, milyen hitelcélokra vehetik igénybe, és egyáltalán hol lehet majd hozzájutni? Erre ad válaszokat a Bankmonitor.hu összefoglalója.
Az MNB volt elnöke szerint kiváló példák álltak előttünk, elég csak a német vagy olasz gazdasági intézkedésekre gondolni, a kormány mégsem reagált időben. Arról is beszélt, hogy meghökkenti, hogy a miniszterelnök a szociális helyzet kezelésére eddig éppen csak utalt, miközben nagyon sokan élnek alacsony jövedelemből.
Szigorodott a hitelezés Magyarországon, ugyanis elbizonytalanodtak a bankok a hirtelen jött vészhelyzetben, pontosabban annak gazdasági hatásai miatt: nagyon nehéz kiszámítani 5, 10 vagy akár 30 évre, hogy aki most kölcsönt vesz fel, tudja-e majd fizetni a törlesztőket. Igaz ez a lakáshitelekre, az új, év végéig csökkentett kamatú személyi kölcsönökre, de még a Babaváró hitelekre is. Sőt, az is számít, ki melyik szektorban dolgozik.
Idén december 31-től esedékes a visszafizetés – de csak a március 20-ig felvett hiteleknél.
Eddig főleg lakossági ügyfelek jelezték, hogy ugyanúgy fizetnének tovább.
Folyamatos lesz az egyeztetés a Bankszövetség és a kormány között – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter, miután a Magyar Bankszövetség (MBSZ) képviselőivel egyeztetett.
Rövid idő alatt újabb rendeleteket hozott a kormány a vírus okozta veszélyhelyzetben.
A moldáv miniszterelnök megköszönte az országa modernizációjához és reformjaihoz nyújtott magyar támogatást. Orbán Viktor Chisinauban az EU-ról is kifejtette a véleményét. Azt monda, jobb belül lenni, mint kívül. „Nem könnyű, de megéri” – foglalta össze az uniós tagságot a kormányfő.