Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A cégek 40 százalékának hitel kell, hogy béreket adjon, a vállalatok közel tizede már most fizetésképtelen.
A magyar vállalatok 9 százaléka fizetésképtelenséggel küzd, harmada pedig elbocsátáson gondolkodik – ismertette a jegybank felmérését a szervezet egyik alelnöke. Nagy Márton a Portfolio online konferenciáján beszélt arról: amikor válság jön, akkor a bankrendszer először a likviditásra figyel, ezért döntött az MNB arról, hogy pénzt önt a gazdaságra.
A jegybank úgy számol, hogy a cégek felénél van likviditási nehézség. Ami pedig a dolgozókat és a dolgozni vágyókat illeti: amíg a munkakeresők száma egyszerre nagyon gyorsan meg tud emelkedni, és egy év alatt nagyon nagyot ugorhat a munkanélküliség, a helyreállítási fázis négyszer olyan hosszú, mint a romlás.
A vállalatok 40 százaléka egy negyedéven belül hitelből szeretné fizetni a béreket, ezért rövid távon nagyon felértékelődik a forgóeszközhitelek szerepe – tette hozzá.
Az MNB becslése szerint a magyar bankrendszer a tavalyi 450 milliárd forintos eredménye idén 100 milliárd forintra csökkenhet.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.