Népszava: 2022-től az Országos Mentőszolgálat irányítása alatt működne a háziorvosi ügyelet
A tervezet szerint a segélyhívások az ügyeleti centrumok helyett a mentőszolgálat központi számára futnának be.
A tervezet szerint a segélyhívások az ügyeleti centrumok helyett a mentőszolgálat központi számára futnának be.
A kezelésben minden nap számít és az oltást is komolyan kell venni, mondja a Facebook-aktivitása révén közismertté vált hétgyermekes gyöngyösi háziorvos, aki pártolja a vakcinaválasztás jogát. Sokoldalú ember, például forgatókönyv- és drámaírást tanul.
A falu polgármestere jelentette be, hogy oltani fog Kiss Csaba.
A kormányhivatal 60 páciens beoltásának a megszervezését kérte rövid határidővel egy háziorvostól.
Kiss Csaba a saját rendelőjében adja be a védőoltást, ezért egymillió forintra bírságolta praxisát az illetékes kormányhivatal. Jogi útra tereli az ügyet.
Hétvégén is dolgozniuk kell a háziorvosoknak, a központi oltási rendszer hiányosságai miatt azonban sokszor a páciensek is rajtuk töltik ki a dühüket. Már az önkormányzatok is segíteni próbálnak, a háziorvosok azonban egyre kevésbé bírják az extrém terhelést.
Nem oltásellenes, hanem szakmai alapon utasítja el, hogy beadja a vakcinát, mert szerinte nem alkalmas erre a rendelője.
Kiss Csaba háziorvos korábban azt mondta: nem szeretne „gyógyszerkipróbálásokban részt venni”. Az érintett politikai döntésnek tartja a pénzbüntetést.
Kiss Csaba szerint káosz van az oltások elrendelésében.
A város polgármestere állítása szerint egyeztetett a kormányhivatallal, mielőtt oltópontokat jelölt ki a városban, az illetékes azonban nem ment el a megnyitásukhoz szükséges bejárásra, így továbbra sem használhatják őket.
A kiküldött listákon olyan nevek is vannak az RTL Híradónak nyilatkozó orvosok szerint, akik már megkapták valamelyik koronavírus-vakcinát.
A világjárvány közepén pár napjuk volt tanulmányozni az eléjük tett szerződéstervezeteket új jogállásukról. Rosszabbkor nem is jöhetett volna a felfordulás.