Beperelte a letiltott Portik-interjú miatt a magyar államot az Átlátszó
A portál szerint Magyarországon az ügy következtében sérült a sajtószabadság és ezért fordulnak Strasbourghoz.
A portál szerint Magyarországon az ügy következtében sérült a sajtószabadság és ezért fordulnak Strasbourghoz.
Hollandia a fenntarthatóság élharcosa, amit az országhoz kapcsolódó jól ismert jelképek is magukban hordoznak. Tapasztalataikat szívesen meg is osztják partnereikkel, a Budapesti Holland Nagykövetség fenntarthatósági díjat alapított, aminek jegyében idén első alkalommal bronztulipánnal díjazzák a körforgásos építészet és építőipar területén meglévő jó gyakorlatokat. Désirée Bonis nagykövet a díjról, a holland sikerek hátteréről és a fenntarthatóság útján a mezőgazdaságban és az építőiparban még előttük álló kihívásokról is beszélt a HVG-nek. De hogy jönnek ide az elkeresztelt kerékpárok, és mi köze az egészhez a polder-modellnek?
2023-ban már teljesen mást keresünk egy munkahelyen, mint azt akár öt éve hittük volna. Sokaknál az elsők között szerepel a flexibilitás a fontossági listán, így a multik igyekeznek eleget tenni a folyamatosan változó igényeknek. Hogy mik ezek az igények, és hogyan lehet a nehezebb időszakok ellenére is bővülni, arról a Roche Services (Europe) Kft. HR-vezetőjével Zács Kristóffal és kommunikációs vezetőjével, Jánosa Barbarával beszélgettünk.
Az LMP-s társelnök szerint édesanyja örült volna, ha az ügy véget vetett volna ellenzéki karrierjének.
Gyenes Levente ártatlannak vallja magát, de ha börtönbe kell vonulnia, akkor sem aggódik, hiszen pénze élete végéig kitart.
Borkainé Havassy Myrtill interjút adott az ATV-nek, és rögtön az elején biztosította a nézőket: nem a férje kérte meg, hogy fáradjon be a tv-be, tisztára mosni a nevét.
A szokásos propagandaszövegek mellett Oroszországról is beszélt a külügyminiszter a török Bloombergnek.
Az egyik legnépszerűbb független színházi rendező, Pintér Béla Jászai Mari-díjas drámaíró volt Veiszer Alinda online interjúsorozatának legutóbbi vendége. A beszélgetésről a Telex készített összefoglalót.
Mi történik akkor, ha összekerül tizennégy ismeretlen, hogy alig három hét alatt, kezdetben rendes eszközök nélkül megépítsenek egy kétszázötven méteres hidat? Mindezt harmincmillió forintért.
Az Átlátszó, ha az interjú megvalósult részét nem is publikálhatta, a beküldött kérdéseket nyilvánosságra hozta.
Két és fél nap kellett ahhoz, hogy biztonságban a felszínre emeljék Mark Dickey barlangkutatót, akinél tíz nappal ezelőtt emésztőrendszeri vérzés alakult ki a dél-törökországi Taurus-hegység Morca-barlangjában. Mentésében számos ország részéről összesen több százan vettek részt, a hvg.hu pedig elérte az egyik magyar orvost, Zádor Zsófiát, aki elsőként ért le Dickeyhez. Az intenzív osztályon dolgozó orvos az akadozó térerő ellenére mesélt Törökországból arról, milyen nehézségekbe ütköztek az akció során, elmondta, mitől nehezebb egy barlangban ellátni valakit, mint az űrben, és elárulta, hogyan esznek, alszanak vagy járnak mosdóba ezer méterrel a föld felszíne alatt.
Borzasztó és nevetséges, hogy ma Magyarországon bármilyen ismerkedésnél, találkozásnál fontos szempont, ki fideszes és ki nem – állítja Reisz Gábor filmrendező, akinek a Magyarázat mindenre című filmjét a múlt héten mutatták be a velencei filmfesztiválon, ami a fesztivál Orizzonti szekciójának "Legjobb filmje" lett.
Az új ukrán nagykövet interjújában harci tapasztalatairól, az ukrán nyelvtörvényről és a Magyarországra szállított kárpátaljai hadifoglyokról is elmondta a véleményét.
Hazudhatjuk magunknak, hogy toleránsak vagyunk és humánusak, ám valójában nem – mondja Jónás Tamás, aki új regényében végigszáguld a világon, és bárhol jár is, csak percekre van maradása.
Az Európai Unióban rákos daganatként terjed a bürokrácia, a svéd NATO-csatlakozást majd megszavazzuk, amikor akarjuk, az ellenzék pedig még az elektromos rollert is betenné a zuhany alá – fejtegeti több oldalon át a Mandinernek adott interjúban az Országgyűlés elnöke.
G. Fodor Gábor, "az Orbán-csapat tagja", politikai elemző a Partizán hétfő esti műsorának vendégeként beszélt többek között Pesty László lölőzéséről, és hogy miért sikeres az Orbán-rendszer.
Jean-Marc Barr egyik pillanatról a másikra az egyik legnagyobb európai filmsztár lett A nagy kékség című mozisiker főszerepe miatt, és bár félig amerikai, mégse ment Hollywoodba, inkább Lars von Trier állandó színésze lett. Interjú Jean-Claude Van Damme-ról, milliódolláros filmekről és Kelet-Európáról.