Rendszerhiba: megint megbukott a kompetenciamérés
Hétfőn kezdődött az Országos kompetenciamérés, de most is lehalt rendszerről, értelmetlen mérésről beszéltek az érintett tanulók és pedagógusok.
Hétfőn kezdődött az Országos kompetenciamérés, de most is lehalt rendszerről, értelmetlen mérésről beszéltek az érintett tanulók és pedagógusok.
Az Orbán-rendszer politikája által meghatározott mai magyarországi iskolák szükségképpen termelik a megnyomorított, szorongó, félelmeivel kezdeni nem tudó diákokat, magába az iskolarendszerbe van programozva a sérülés, a kiszolgáltatottság, a magára hagyottság.
Már az elején el van rontva a matematikaoktatás, ezért görcsölnek sokan a tárgytól, holott több játékkal, kézzelfogható, reális helyzetekre épülő feladatokkal meg lehetne szerettetni a diákokkal – állítja a tavaly Rátz Tanár Úr-életműdíjjal kitüntetett, idén 60 éves szegedi szakember, aki beszél szerencsejáték-oktatásról, szétszakadó országról és feladatmegoldó applikációkról is.
Folytatja a kormány a laptopprogramot.
Kiszivárgott hírek szerint az önkormányzati választások után újra napirenden lehet a kisiskolák bezárása, amelyről évtizedek óta elő-előkerülnek tervek, de gyorsan meg is fúrja ezeket a politika. Pedig tankerületi szinten átgondolva, a helyi sajátosságokat figyelembe véve akár még javíthatna is az oktatás minőségén.
Átláthatatlanul és döcögősen kivitelezve, de érdemi bérfejlesztésről van szó a pedagógusok esetében – bár az első fizetési papírok szerint van, aki csak 3%-ot kapott –, 2030-ig szóló ígéret is van a folytatódó emelésekre. Jövőképre is nagy szükség lenne, hogy legyen utánpótlás.
A vádirat szerint ő tanította meg fiának a fegyverhasználatot.
Voltak drogügyek és lopások is, amikor közbe kellett lépniük.
A Hogyan olvassuk az egyetemi és középiskolai rangsorokat? című rendezvény szerdán háromtól hatig tart, videón is mutatjuk.
Nincs valódi társadalmi diskurzus a középiskolai központi felvételi körül, fel sem merül, hogy a sok esetben nem valós kompetenciákat vizsgáló rendszerrel kezdeni lehetne valamit, egyik kormány sem nyúlt hozzá, írja szerzőnk. Vélemény.
Van olyan angoltanár, aki egy budai elitgimnáziumból vonattal és kerékpárral jár le minden héten, hogy segítsen.
Iskolabezárásokra készül az Orbán-kormány, de a kis létszámú, jellemzően leszakadó térségekben található intézményekre csak az önkormányzati választás után kerülne lakat.
Nagyjából egy hónap múlva jár le a középiskolai jelentkezések határideje. Az érintett diákoknak, szülőknek is segít a döntésben egy jövő szerdai ingyenes rendezvény.
Több tízmilliárdos értékben juttatott ingyenesen – főképpen budai – ingatlanokat az állam a református egyháznak, köznevelési céllal. A Bíró utcai óvoda körüli rejtélyes események azonban azt sugallják, a paragrafusok kijátszhatók.
Diploma nélkül lehet valaki óvónő, a felső tagozatban alsós tanítói végzettséggel is lehet tanítani. A tanárhiány sajátos felszámolási kísérletével az oktatás is a felszámolás felé halad. Vélemény.
A gimnáziumi felvételi alkalmával tartott pszichológiai vizsgálaton alkalmasnak nyilvánították a 15 éves fiút.
A papírok fontosak lennének a munkakeresés és az álláskeresési járadék miatt is, de a tankerület az Államkincstárra mutogat, míg az utóbbi meg hallgatásba burkolózott.
A 2023-as év végével számolták fel az intézményt.
Gyomorba vágó filmmel indulnak a németek az Oscar-díjért, pedig abban csak egy elhivatott pedagógus történetét követhetjük végig, akit a kollégák, a szülők és még a saját imádott diákjai is pellengérre állítanak. Ki sem mozdulunk az iskolaépületből, és ettől csak még nyomasztóbb az egész.