Nem tudják kiüríteni a Hős utcai gettót az év végéig
A kisajátítási pereken a lakók jelezték, hogy lakást akarnak, nem pénzt, így megcsúszott az egész folyamat.
A kisajátítási pereken a lakók jelezték, hogy lakást akarnak, nem pénzt, így megcsúszott az egész folyamat.
"Mi haszna az államnak a hajléktalanokból? Annyian vannak, hogy már mindenhol találkozni velük Budapest szerte, és most mi is közéjük fogunk tartozni. Hol van az állam, hogy megvédjen minket?" – ezzel kezdte a történetét a Hős utca egyik lakója azon az utcafórumon, amelyet a velük foglalkozó civilek szerveztek Kőbányán, mert a hivatalos utakon nem kaptak jogorvoslatot, de még válaszokat is alig.
Az év végéig lebontják a Hős utcai gettót, az önkormányzat folyamatosan vásárolja fel az ott lakók lakásait. Birtokunkba került egy értékbecslés, amely még úgy is jóval magasabb árat állapít meg egy ingatlan esetében, hogy azt a szabad piacon nem lehet értékesíteni. Közben egy bírósági döntés értelmében egyelőre mégsem zárhatják le kerítéssel a telepet, a hirtelen meleg és a szemét miatt pedig megjelentek a patkányok is.
A szigeteken állat formájú házak állnak majd, hogy mi lesz bennük, rejtély. Ahogy az is: miként lehetséges, hogy a városban, amely tízmilliárdokat költött az elmúlt négy évben különböző sport- és turisztikai fejlesztésekre nem jut néhány tíz millió forint tizenhét család tisztességes kártérítésére, akiknek a telkeit épp a fejlesztések miatt sajátították ki.
A piaci ingatlanárak kevesebb mint tizedén próbálta kártalanítani a kisvárdai önkormányzat azt a 17 helyi családot, akiknek telkei kisebb-nagyobb hányadát a Várfürdő és környékének rekonstrukciójára hivatkozva sajátította ki még 2016-ban. Az ingatlantulajdonosok perelnek, de ez egyelőre csak a pénzüket vitte el. A telkek állaga közben csak romlik.
Jövő év végére a kőbányai önkormányzat tulajdonába kerülhet a bódítószerek kereskedelméről és önkényes lakásfoglalókról elhíresült Hős utcai lakótömb. A tulajdoni viszonyok rendezésére kisajátítási eljárás tehet pontot, a tervezett kerítés és a biztonsági őrség kérdése pedig bíróság elé kerülhet – írja csütörtöki számában a Magyar Idők.
Azt írták, hogy a befektető csak mélygarázs építésére kapott engedélyt, a játszótérhez hozzá sem nyúlhattak volna.
Közérdekből kisajátítja az állam a falu legnagyobb munkáltatójának halastavát, ami ötven éve sok helyi megélhetését is biztosítja. A tórendszer természetvédelmi terület, ezért viszi az állam, de a helyieket az izgatja, hogy vajon folytathatják-e a halgazdálkodást, vagy sem.
1,9 százalékkal csökkent a rand árfolyama azt követően, hogy az amerikai elnök Twitteren utasította külügyminiszterét: figyeljen oda Dél-Afrikára! Különösen arra, hogy a fehérek farmjait a hatalom ki akarja sajátítani.
A 16 éve elhagyatottan álló Hotel Olimpia állapota egyre csak romlott.
Pilisvörösvár első embere elvárja, hogy a helyi polgárok tulajdonukat ingyen adják át útépítés céljából. Az ügyvéd ilyenről még nem hallott.
A termálfürdő szomszédságában élőkkel tavasszal közölték, hogy el kell költözniük, mert az önkormányzat utat és parkolót építene az ingatlanjaik területére.
Az állam nevében harmadik személy is kérheti kisajátítási eljárás megindítását, ha a kérelemben megjelölt építmény, illetve fejlesztési, beruházási cél a helyi településrendezési tervben vagy a helyi építési szabályzatban szerepel. Az is elegendő, ha bekerült az állami főépítészi hatáskörben eljáró fővárosi és megyei kormányhivatal területfelhasználási engedélyébe – ezt tartalmazza az igazságügyi tárca előterjesztése, amely jelenleg közigazgatási egyeztetésen van. Mi ezzel a gond?
Kifárasztásra játszottak az úttörők az általuk 27 elbitorolt tábor ügyében, és úgy tűnik, célt értek: a magyar állam megelégelte a két évtizedes huzakodást a Magyar Úttörőszövetséggel (MÚSZ), és fizet.
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánítaná a kormány a ferihegyi repülőtér közvetlen szomszédságában lévő területen tervezett ingatlanfejlesztést – írja a Magyar Idők. Ezen a telken halad majd keresztül a reptéri vasúti kitérő, és építenének itt szállodát, raktárbázist, logisztikai központot, a hatásvizsgálatok szerint összesen 150-200 milliárd forint értékben.
A magyar jogban nincs átfogó szabályozás az ingatlanok értékének meghatározására, a Kúria ezért egységes szempontrendszert akar létrehozni.
Több tucat rendőr zárta le hétfőn reggel a fővárosi Citadellához vezető utat, információink szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő próbálja kisajátítani a területet.
Arról, hogy a Citadella az övék, benne az a pár privát biznisz, az a pár bérelt étterem, szálloda, papírjuk van, amely papírt történetesen ők írtak saját kezűleg. Most nem Veres, hanem az állam viselkedk maffiózóként.