Egységes ingatlanbecslési rendszert akar a Kúria

A magyar jogban nincs átfogó szabályozás az ingatlanok értékének meghatározására, a Kúria ezért egységes szempontrendszert akar létrehozni.

  • MTI MTI
Egységes ingatlanbecslési rendszert akar a Kúria

Egységes szempontrendszert kíván meghatározni a Kúria arra, hogy a bírók a kisajátítási perekben miként állapítsák meg az ingatlanok értékét - írta a Magyar Nemzet

A lap hétfői számában Kalas Tibor, a közigazgatási-munkaügyi kollégium vezetője elmondta, hogy a magyar jogban nincs átfogó szabályozás az ingatlanok értékének meghatározására. Ágazati rendszerek vannak, de például más tételeket alkalmaznak a bankok vagy az illetékhivatalok – mondta. 

A nemrég megalakult joggyakorlat-elemző csoport azt vizsgálja, mit vesz figyelembe az igazságszolgáltatás a közigazgatási határozatok törvényességének felülvizsgálatakor – tette hozzá. 

A 13 tagú csoportban bírák és igazságügyi szakértők mellett a Legfőbb Ügyészség, az Igazságügyi Minisztérium és a közjegyzői kamara szakemberei is közreműködnek. 

Az ítélkezés egységéért felelős Kúria azt szeretné, ha a bírák a kisajátítási perekben azonos szemléletmódot, értékrendet alkalmaznának. A joggyakorlat elemzése hozzásegíthet ahhoz is, hogy a jog átfogóan rendezze az ingatlanok értékbecslését – írta a lap.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.