Nem tetszik a kormányhivatali dolgozóknak, ahogyan megemelik a fizetésüket
Lesz, aki az ígért 30 helyett csak 10 százalékos fizetésemelést kap, egyre nagyobb lesz a különbség a gazdag és a szegény helyek bérei között.
Lesz, aki az ígért 30 helyett csak 10 százalékos fizetésemelést kap, egyre nagyobb lesz a különbség a gazdag és a szegény helyek bérei között.
Több pénzt kapnak a területi közigazgatásban dolgozók, és visszajön a cafeteria-rendszer is.
A Miniszterelnökség hivatalosan is bejelentette, hogy a lapunk által nyilvánosságra hozott javaslatcsomagot benyújtották a parlament elé, így átalakul a kormányhivatalok működése. A kormányban azonban voltak, akik próbálták megfúrni az egyéni vállalkozások egyszerűsítését. Félniük kell-e az átszervezés miatti elbocsátásoktól a hivatalnokoknak, és hogyan dagadhatott 912 fős gigaszervezetté egy járási hivatal? Mutatjuk, mit nem árult el az Orbán-kormány a 2020. március 1-től tervezett reformról.
Nem lehet új munkaviszonyt létesíteni a hivatalokban, illetve a kormány irányítása vagy felügyelete alá tartozó egyéb szerveknél.
Már jövőre máshogy és máshol kell ügyeket intéznünk, ritkábbak lesznek a hatósági ellenőrzések, újra a rendőrség vesződhet a legkisebb súlyú szabálysértésekkel, több igazolványt váltanának ki az e-személyivel – ilyen nagyszabású változtatásokat tartalmaz a birtokunkba került, még titkos kormányzati előterjesztés. A javaslatcsomag az Orbán-kormány újításaként felállított kormányhivatali rendszert racionalizálná, közben viszont elismerik, jelenleg milyen felesleges bürokratikus köröket futtatnak az emberekkel, mert nem építették ki a megfelelő informatikai hátteret.
A Háttér Társaság szerint alkotmányellenes a kormányhivatal döntése.
Rosszabb véleménnyel vannak a kormányhivatalokról azok, akik az elmúlt egy hónapban voltak ügyet intézni.
A közszolgák szerint nem valósult meg a 30 százalékos béremelés, ráadásul már bérletet és ruhapénzt sem kapnak.
Egy olyan cégről és településről írt az államtitkár a Budapestet elárasztó trágyaszag kapcsán, ami nem is létezik. Amint kiderült, hogy felült egy hoaxnak, már személyi következményeket emlegetett.
Visszavonták a Matolcsy György vezette jegybank doktori iskolájának használatbavételi engedélyét – értesült a 24.hu.
Augusztus elején bűzlött egész Budapest, valószínűleg az olvasóink közül is sokan emlékeznek ezekre a percekre. Hatósági vizsgálat indult, mostanra kiderült, honnan jött az orrfacsaró trágyaszag. Bár az Orbán Balázs államtitkár által megnevezett cégnek nincs nyoma az adatbázisokban.
A kormány egységes nyitvatartásként kommunikálja ezt.
Egy buszmegállóban szólította meg az egyik ügyintézőt, de balszerencséjére nem a korruptat.
Öt esetben találtak szabálysértést a késések és elhagyott utasok miatt.
Az államtitkár szerint a fővárosban viszont 45 perc alatt bármit el lehet intézni várakozással együtt.
Szerdán kormányülést tartott a kabinet, csütörtökön Kormányinfót tartott Gulyás Gergely és Hollik István. A miniszter beszélt Gruevszki tárgyalásáról és a hvg.hu cikkéről is.
Válságtanácskozást hívott össze információink szerint a Miniszterelnökség közszolgáltatásokért felelős államtitkára, hogy kitalálják, hogyan lehetne orvosolni a (főként a fővárosi) kormányablakoknál előállt durva létszámhiányt. Ha valaki próbált ügyet intézni az utóbbi hónapokban, ismeri a problémát: ingerült tömegek, lestrapált dolgozók, többórás várakozás – már ha egyáltalán akad aznapra sorszám. A folyamat nagyon nem abba az irányba tart, ami a kormány célja volt a hivatalok megalkotásánál.
A nő külföldieknek adott ki magyar útlevelet.
Nem teljesültek a tisztességes eljárás feltételei, ezért sérelemdíjat is kell fizetnie a kormányhivatalnak a közmunkától megfosztott nő részére.
A kormányhivatalban tartott fórumot a Fidesz Szegeden, Szijjártó Pétert a Szegedma Klub hívta meg. A Momentum a helyszín megválasztása miatt tesz feljelentést, mert a törvény szerint közhivatalokban nem lehet választási fórumokat tartani.