Harvardi kutatók: Még évekig szükség lehet a társadalmi távolságtartásra
Ameddig nem lesz gyógyszer és védőoltás, feltétlenül szükség lesz arra, hogy távolságot tartsunk egymástól.
Ameddig nem lesz gyógyszer és védőoltás, feltétlenül szükség lesz arra, hogy távolságot tartsunk egymástól.
Újabb 67 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, az áldozatok száma 12-vel emelkedett az elmúlt huszonnégy órában. Az amerikai elnök közben bejelentette: országa egyelőre nem ad több pénzt az Egészségügyi Világszervezetnek, mert szerinte falaz Kínának.
Miután a török-görög határon több ezer menekült túlesett rendőrségi gumibotozáson, gumilövedékes és könnygázas oszlatáson, Törökország a koronavírus-járvány leple alatt elszállítja őket – sokuk nem is tudja, hova. Egy iráni ismerős útját egy pontig sikerült követni, aztán megszakadt a kapcsolat. Ha visszaküldik hazájába, börtön vár rá.
Kollár Lajos szerint ez egy hosszú távú terv része.
Az amerikai elnök szerint a szervezet nem reagált megfelelően a koronavírus-járványra, ezért tudott világszerte elterjedni a kórokozó.
Hibás diagnózisból hibás terápia következik. Úgy tűnik, a kormány nem érti a jelenlegi válság természetét. (Mellesleg az ellenzék sem igazán.) Ezért a kormány hibásan cselekszik, az ellenzék részben hibásan beszél (hibás javaslatokat tesz).
A Nemzetközi Valutaalap világgazdasági elemzésének előrejelzése szerint az Európai Unióban a máltai után a magyar GDP csökkenhet a legkevésbé a járványvédelmi korlátozások miatt.
A tőzsde sztárja lett a karantén idején az amerikai Zoom, amely pofonegyszerű videókonferencia-szolgáltatást kínál. A biztonsági problémák azonban megtörhetik a szárnyalást.
Legeza Örs Lendület- és Humboldt-díjas kutató, az MTA doktora megírta kálváriáját. Még mindig kórházban fekszik, pedig nincs ötven éves, nincs krónikus betegsége és heti ötször sportol.
Évente átlagosan kétharmaddal többen haltak meg fertőző és élősdiek okozta betegségekben 2011 és 2018 között, mint 2003 és 2010 között. A magyar állapotok veszélyesebbek, mint a koronavírus.
Elmaradhat az olimpia a japán fővárosban, ha a járvány miatt meghiúsul a jövő nyári rendezés.
Bár van miért reménykedni, jelenleg semmi biztosat nem lehet mondani arról, hogy bármilyen időjárás, vagy éghajlat érdemben lassítaná a koronavírus-járvány terjedését.
A FIFA alelnöke szerint ebben az évben nem igazán lehet majd nemzetközi meccseket rendezni.
Június 17-én indulhat el ismét a bajnokság, háromnaponta lehetnek meccsek.
Az intézményben krónikus pszichiátriai betegségben, Alzheimer-kórban, sclerosis multiplexben szenvedő betegek élnek.
A római kormány kérte a segítséget, a maszkokkal megy ötezer védőruha is. Szerbiának, Észak-Macedóniának, Szlovéniának, és Horvátországnak is küldtünk védőeszközöket.
Számos kérdés merül fel a koronavírus-járvány alatt az élelmiszerekről és a higiéniáról: elkaphatom a betegséget az ételeken keresztül? Elég, ha csak vízzel mosom meg a nyersen fogyasztandó zöldségeket, gyümölcsöket? Mit fogyasszunk az immunrendszerünk erősítése érdekében? A Felelős Gasztrohős Alapítvány összegyűjtötte a hasznos információkat és a jó higiéniai gyakorlatokat, amikre érdemes odafigyelnünk, ha készételt, vagy alapanyagokat rendelünk otthonunkba.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hivatalos Facebook-oldalán tette világossá: nem igazak a koronavírust az 5G-vel kapcsolatba hozó hírek.
Belgium egyike azon országoknak, amelyet a legsúlyosabban érint a járvány, az emberek egyre nehezebb viselik a korlátozásokat, az unió brüsszeli intézményei távüzemmódban működnek, ám néhány belga specialitás jobb kedvre deríthet bárkit.
A SARS-CoV-2 okozta betegség már 119 686 halálesetet okozott világszerte.