„Egy diszfunkcionális, összedőlés szélén álló rendszerben kell majd dolgoznunk” – keményen bírálta az egészségügyet a szegedi orvoskar végzős hallgatója
Dr. Kincse Csongor beszédéről azt mondta, hogy többségében pozitív visszajelzést kapott rá.
Dr. Kincse Csongor beszédéről azt mondta, hogy többségében pozitív visszajelzést kapott rá.
A karikaturistaként ismert Marabu hatvanhárom évesen megírta az első felnőtteknek szánt regényét: egy fantasyt, amelyben bár beszélő állatok és mágusok szerepelnek, mégis nagyon ismerősek benne a szituációk 2025 Magyarországán, a NER tizenhatodik évében. Kritika.
Bodó Viktor új rendezése, a Boldogtalanok az Örkény István Színházban tulajdonképpen a szeretetről szól. Csak éppen úgy, hogy azt mutatja meg, mi van, ha nem jut belőle egy érintésnyi sem. Kritika.
Tom Cruise leghíresebb filmsorozata hosszú évek óta kötelezően a legakciódúsabb, a leglátványosabb és a leginkább lélegzetelállító, ami amúgy nagyszerű, csak nehéz emelni a téteket. Az utolsó, nyolcadik részben addig-addig emelték, amíg az egész nevetségessé nem vált. Kritika.
A nyilatkozat szerint a kormány értelmiségellenes politikája ellehetetleníti, hogy az országban teret kapjon egy élvonalbeli tudományos kutatásokat művelő új generáció.
Tényleg a szex a fő témája a Mindhalálig szex című minisorozatnak, és tényleg kifejezetten bevállalósan beszél a szexualitásról, mégis sokkal több és sokkal súlyosabb kacagtató szexkomédiánál. Kritika.
Hollywood már rég a busz alá dobta, de jött Coppola unokája és megtörtént a csoda: Pamela Anderson lelki lemeztelenedése a filmvásznon. Az utolsó táncosnőben az egykori Baywatch-sztár mindent megmutat, amit eddig nem láthattunk belőle.
Szombaton kezdi vetíteni minden idők legköltségesebb magyar sorozatát a TV2. Mi már láttunk öt részt.
Az első szériából megtanultuk, hogy az aranyos gyerekjátékoknak hogyan lehet a kifutása a vérengzés. A második inkább arra erősít rá, hogy nem kell semmi különös ehhez a vérengzéshez, megoldják azt az emberek maguk.
A Műkritikusok Nemzetközi Szövetsége (AICA) nemrég tette közzé 2024-es globális felmérésének eredményeit, amely a művészeti kritika területén dolgozók helyzetét vizsgálta. A kutatás célja az volt, hogy átfogó képet nyújtson a szakmában dolgozók demográfiai összetételéről, munkakörülményeiről, fizetési struktúráiról, valamint szakmai motivációiról. A világ 59 országából érkezett válaszok betekintést nyújtanak a szakma globális kihívásaiba és lehetőségeibe. Ugyan a válaszadók arányában a magyar részvétel kimutathatatlanul alacsony, de a globális felmérés számai így is sejtetik, hogy jelentős szakadék tátong a nyugat-európai és észak-amerikai válaszadók helyzete, valamint a hazai körülmények között.
Mi sül ki abból, amikor egy amerikai szexmunkás és egy orosz oligarcha sarjának dorbézolása házasságkötésbe torkollik? Az Anora című mozi új színt hoz a lapdance- és sztriptíztáncos sorsok piacán. Sean Baker Cannes-ban Arany Pálmát nyert filmje már a magyar mozikban is látható.
A Szegény párák és A kedvenc rendezője különös filmmel – sőt, tulajdonképpen három különös filmmel – tért vissza, és az se meglepő, hogy épp a főszereplő színész játékát ismerték el nagydíjjal: bármelyik színész megérdemelte volna. Megnéztük az év egyik leggroteszkebb filmjét, A kegyelem fajtáit.
„Túl kevés, túl későn” – mondta a háborús kabinetből korábban kiszállt nyugalmazott tábornok, Beni Ganc.
Karsai Dániel a közélet ismert szereplője, betegségével a nyilvánosság előtt küzd, de ilyen mélyen sosem láthattuk kitárulkozni a haldokló embert, ahogy az Egy tökéletes nap című darabban történik. Az alkotmányjogász társszerzője is a műnek, amelyet a 6SZÍN mutatott be.
Egy cuki macska az egyik főszereplő az utóbbi idők egyik legjobb és legsikeresebb thriller/horrorja, a Hang nélkül újabb folytatásában: az emberi főszereplő nem kis bravúrja, hogy még nála is jobban játszik. Az ugyanakkor nem biztos, hogy szükség volt erre a filmre.
A vezércsel című sorozatból ismert Anya Taylor-Joy tökéletesen hozza a halál szurokfekete angyalát a Furiosa – Történet a Mad Maxből című filmben, mégis azt érezni: a hat Oscar-díjas A harag útja előzményfilmje leginkább csak a rajongókat szólítja meg. Kritika.
A Mind idegenek vagyunk című filmet csak párszor játsszák a magyar mozik, de streamingen elérhető – és kár lenne kihagyni. Ennyire meglepő és ennyire katartikus film csak ritkán készül, nem szabad hagyni, hogy elsikkadjon a filmes kínálatban.
A kaszkadőr című film Ryan Goslinggal és Emily Blunttal meggyőz bárkit arról, hogy hollywoodi kaszkadőrnek lenni a legjobb szakma a világon, és igenis sokkal jobban oda kellene figyelnünk rá. És közben nevettet, izgalmas és romantikus is: elég jó recept egy efféle filmhez.
Milyen lenne egy mese, amiben a királylány arra vágyik, bár falná fel a sárkány? Nagy várakozás előzte meg A 3-test-probléma című netflixes sci-fi-sorozatot, hiszen az az alkotópáros készítette, amelyik a Trónok harca utolsó előtti évadaival kitörölhetetlenül berobbant a sorozatkészítés elitjébe. Mégis kár egy új Trónok harcát várni tőlük.
Váratlan helyről illették kritikával a Windows 11 sebességét. Egy volt Microsoft-alkalmazott szerint még több évvel a kiadása után is rendkívül lassú olykor az operációs rendszer.