Iszonyatosan gyors: bekapcsolták Európa első 5000 qubites kvantumszámítógépét
A D-Wave Advantage annealer (ahogy a készüléket hivatalosan nevezik) egy szuperszámítógéppel kombinálva növeli a technológia előnyeit.
A D-Wave Advantage annealer (ahogy a készüléket hivatalosan nevezik) egy szuperszámítógéppel kombinálva növeli a technológia előnyeit.
Az IBM majdnem megduplázta az általa korábban épített kvantumprocesszor, a Hummingbird erejét.
Két olyan kvantumszámítógépen is dolgozik Kína, amik állításaik szerint messze lekörözik a nyugati eszközökben rejlő potenciált és az általuk elérhető teljesítményt.
A tudósok évtizedek óta, különféle módszerekkel próbálnak választ találni a kérdésre, vajon egyedül vagyunk-e az univerzumban. Egy új elmélet szerint lehet, hogy rosszul közelítettünk a témához.
Az IBM és a Cleveland Clinic együttműködési megállapodásának köszönhetően hamarosan elkészülhet a világ első, „kiskereskedelmi” forgalomba szánt kvantumszámítógépe.
Kína már az idei évben több mint 10 százalékkal, 25,43 milliárd dollárra növeli az alap kutatásokra szánt forrását, 10 éves távlatban pedig új stratégiát dolgoz ki a technológiák fejlesztésére.
Bizonyos kérdések megválaszolásához muszáj segítségül hívni egy nagyon gyors számítógépet. Ezt teszi most a Samsung.
Kínai kutatók, köztük Pan Csien-vej híres kvantumfizikus bejelentették, hogy jelentős áttöréshez érkeztek a kvantum-számítástechnika területén, elérve az úgynevezett kvantumfölényt. A kutatócsoport létrehozott egy kvantumszámítógép-prototípust (Csiucsang), amely maximum 76 foton észlelésére volt képes.
A korábban nagyteljesítményű számítógépeivel ismertté vált amerikai Honeywell azt ígéri, a következő hónapokban egy olyan kvantumszámítógépet mutat majd be, amely kétszer erősebb a jelenlegi legerősebbnél.
Gyorsabbak és hajlékonyabbak is lesznek az immár az 5G forradalmi ígéreteivel érkező új telefonok, de a mobilhálózatok és a közeljövő más, igazán fontos technológiai újításait nem a zsebekben érdemes keresni.
A Google bejelentette, hogy elérte a kvantumfölényt, azaz olyan kvantumszámítógépet építettek, amely meghaladja a klasszikus számítástechnika legfelső határait. Hogy valami fontos előrelépésről van szó, azt mindenki érzi, de hogy pontosan mit is jelent és milyen következményekkel járhat, az némi magyarázatra szorulhat. Íme a közérthető válasz.
Meghökkentő felfedezést tettek a moszkvai állami egyetem tudósai és a kísérletben részt vevő szakemberek: azt állítják, mesterséges körülmények között sikerült "visszatekerniük" az időt. Áttörésük elsősorban a kvantumszámítógépek fejlesztésénél jöhet jól.
Új forgalomirányítási rendszeren dolgoznak a Volkswagennél, amely nem csak a dugók csökkentésénél lehet hatásos. Az ötlet nagyszerűsége, hogy elviekben bármelyik városra kiterjeszthető.