A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Kína már az idei évben több mint 10 százalékkal, 25,43 milliárd dollárra növeli az alap kutatásokra szánt forrását, 10 éves távlatban pedig új stratégiát dolgoz ki a technológiák fejlesztésére.
Kínai technológiai iparát egyszerre sújtják az amerikai szankciók – elég csak a Huawei kapcsán meghozott döntések eredményére gondolni –, valamint a koronavírus-járvány miatti gazdasági válság. A távol-keleti rezsim azonban már arra készül, hogy visszavágjon a Nyugatnak.
A The Wall Street Journal beszmolója szerint az országos pártkongresszuson egy, a technológiával kapcsolatos ötéves tervet fogadtak el a politikusok, amely szerintük a nemzetbiztonsági érdeket, valamint az általános fejlődést szolgálja. Ennek érdekében többek között fejlesztik az oktatást, valamint ösztönzik a mesterséges intelligenciával, a biotechnológiával és a kvantumszámítógépekkel kapcsolatos fejlesztéseket.
1,5 millió forintért adják majd az első asztali kvantumszámítógépet
Kínai kutatók, köztük Pan Csien-vej híres kvantumfizikus bejelentették, hogy jelentős áttöréshez érkeztek a kvantum-számítástechnika területén, elérve az úgynevezett kvantumfölényt. A kutatócsoport létrehozott egy kvantumszámítógép-prototípust (Csiucsang), amely maximum 76 foton észlelésére volt képes.
A kínai kormány emellett 2021-ben 10,6 százalékkal növeli az alapkutatásokkal kapcsolatos kiadásokat – ezek azok a kutatások, amelyek közül egy-egy áttörést jelentő technológia kerülhet ki –, valamint egy új kutatási stratégiát határoz meg a következő 10 évre. A tavalyi évben 23 milliárd dollárt költöttek erre, így az idei évben 25,43 milliárd dollár lehet az erre szánt összeg.
Mindezt valóban érdemes komolyan venniük a nyugati országoknak, Kínában ugyanis nemcsak az 5G-hálózat, de a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kutatás is meghatározó.
Sikerült 42 000-szeresére gyorsítani az új anyagok kifejlesztését
Komoly áttörést sikerült elérniük az amerikai kutatóknak a mélytanuló algoritmusok fejlesztésénél: olyan programot építettek, ami alig 15 perc alatt végez egy olyan feladattal, ami máskor évekbe telne.
A lap szerint ugyanakkor a mostani irány kijelölése az amerikai szankcióknak, valamint annak is köszönhető, hogy a Biden-adminisztráció a korábbinál több pénzt akar költeni az 5G-hálózat kiépítésére, valamint a mesterséges intelligencia fejlesztésére. Emiatt ha Kína nem lép, akkor az előnye gyorsan elolvadhat, és lemaradhat az említett technológiák terén. Arról nem is beszélve, hogy Joe Biden még több technológiát vonna meg a távol-keleti országtól.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.