Több utas még mindig hiába vár a Wizz Air kártérítésére
Egy napig Londonban hagyták őket, fogyasztóvédelmi vizsgálat is indult az eset miatt.
Egy napig Londonban hagyták őket, fogyasztóvédelmi vizsgálat is indult az eset miatt.
Rossznak találta a börtönkörülményeit, az életfogytiglant töltő férfi ezért perelt, és nyert: két és fél millió forintot.
Korábban a rendkívüli körülményekre hivatkoztak, a miniszterelnökségi vizsgálat után meggondolták magukat.
A repülőtéren hagyott turisták, a tájékoztatás nélkül törölt járatok, vagy épp az egynapos késés miatt újra a fapados légitársaságokról szólnak a hírek. De akármi is történjen, az utasok egyre több jegyet vesznek.
Összesen 21 millió euró kártérítési összeget oszthatnak szét több ezer cseh autótulajdonos között egy cseh bíróság elsőfokú ítélete szerint.
Svájcban magasabb összegű kártérítésre számíthatnak a hozzátartozók. Munkavédelmi vizsgálat is indult az ügyben.
Az elkövető orvosnak 591 ezer forintot ítélt meg a törvényszék a rossz börtönkörülmények miatt, áldozata azonban még mindig nem kapta meg az egy éve megítélt 739 ezer forintos kártérítést. Egy újabb végzés szerint nem is fogja, csak maximum 250 ezer forintot.
Az Arctic Sunrise hajót 2013-ban tartóztatták fel a tengeren, és szállították a kikötőbe az orosz hatóságok, miután a tengeri kőolaj-kitermelés ellen tiltakoztak. Az oroszok és a hollandok most peren kívül megegyeztek.
A terrorcselekmény miatt elítélt szír férfi azért fordult bírósághoz, mert szerinte a nemzeti konzultációban megsértették a jó hírnevét.
A család most kártérítésért pereli a kórházat, amely szerint azonban nem hibáztak.
Ez a legnagyobb, zsinórban a harmadik peres eljárás, amelyet elbukott a német vegyipari óriás. Mind a három ítélet azt hagyta jóvá, hogy a cég gyomirtója okozott rákot amerikaiaknál.
Az összeget az alapján is számolják, hány percig tudtak arról az utasok, hogy meg fognak halni.
Szögi Lajos családjának 46 millió forintos kártérítést ítélt meg a bíróság, amit eddig a börtönben ülő elkövetőktől nem tudtak elvenni a végrehajtók, mert nem volt vagyonuk. Az elsőrendű vádlott most megkapott, 4,9 millió forintos sérelemdíját utalták át az elhunyt hozzátartozóinak.
A rendkívüli eseményeket nem fizettetik meg a légitársaságokkal.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke az RTL Klub Híradójának azt mondta, a bírósági végrehajtó már januárban kérte a pénz zárolását.
Az olaszliszkai lincselés elsőrendű vádlottja az illemhellyel, a meleg víz hiányával és a szellőztetéssel volt elégedetlen, ötmillió forintot nyert emiatt az államtól.
Még nem tudni, maradandó sérüléseket szenvedett-e az a német férfi, akit fiaival együtt vertek meg a bulinegyedben.