Olyan a helyzet most az ózdi kórházban a főigazgató szerint, mint amilyen tavaly Olaszországban volt
Szerdán negyvenen keresték fel az ózdi sürgősségit, 17 embert már haza sem engedtek.
Szerdán negyvenen keresték fel az ózdi sürgősségit, 17 embert már haza sem engedtek.
A világjárvány gócpontja lett Magyarország: a háromszázat közelítő napi halálozás sejteni engedi, mekkora nyomás nehezedik az egészségügy dolgozóira. A kormány hiába zárja ki a nyilvánosságot a kórházakból, részint Orbán Viktor bőszítő szavára egyre többen mondják el panaszukat.
A toxikológus Zacher Gábor szerint valóban nagyon sok a beteg.
Már több mint 1400-an vannak lélegeztetőgépen.
Az irányító megyei intézménynél 24 órás vezetői ügyeletnek kell működnie a kormányrendelet szerint.
A sebészek és az érsebészek már a szívcentrumba járnak át műteni.
Az elmúlt hétvégén több mint ezren kerültek kórházba Magyarországon koronavírus miatt.
A 81 éves asszony az RTL Híradónak azt mondta, nagyon örült, hogy behívták oltásra, de mikor meglátta a sort, legszívesebben sarkonfordult volna. A kórháznál azt mondták, technikai hiba miatt kétnapnyi embert hívtak be egyszerre. A koronavírus sajtóközpont szerint ahogy a kórház észlelte a hibát, beállított még egy csapatot, így rekordszámú embert tudtak beoltani.
A járvány továbbra is a meredeken felszálló ágban van, tovább emelkedett a kórházban lévők száma.
Napi 250, vagy még annál is több elhunyttal számolnak egy belső minisztériumi levélben, mely az RTL Klub birtokába került. Az nem derült ki, hogy ez mikor következhet be.
Csúcson az egy nap alatt elhunyt koronavírusos betegek száma is.
A Bors szerint a színésznőt nem érik el a közeli barátai.
Kásler Miklós miniszter tanácsadója, Kollár Lajos szerint az újabb hullámban sok az utóhatás.
A külföldi férfi az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe kerül.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint az egészségügyre nézve a járvány talán legnehezebb hete jön, Galgóczi Ágnes NNK-főosztályvezető pedig nem zárta ki, hogy a járványügyi adatok alapján megyénként eltérő intézkedéseket vezethetnek be. Noha a kormány még nem hozott ilyen döntést (kormányülés szerdán lesz), végignéztük, melyik megyékben emelkednek leginkább a fertőzésszámok.
Az áldozat életveszélyes sérüléseket szenvedett.
Az operatív törzs szerint a drasztikusan emelkedő betegszám mellett továbbra is mindenkinek jut kórházi ellátás és lélegeztetőgép.
Az intézmény egészségügyi végzettségű ápolókat keres önkéntes munkára az éjszakai és hétvégi műszakba is, de a takarításban és adminisztrátori feladatokban is elkél a segítség.
Egy éve, 2020. március 11-én vezette be a kormány a veszélyhelyzetet és az első korlátozó intézkedéseket. Az elmúlt egy évben közel félmillió magyar esett át a koronavírus-fertőzésen, 340 ezren gyógyultak fel belőle, de több mint 16 ezer honfitársunkat elvesztettük a koronavírus következtében. A fény már látszik az alagút végén: több mint egymillióan kapták már meg valamely oltóanyag első adagját. Infografikák tömegén keresztül mutatjuk be a koronavírus oldalunkon nap mint nap taglalt hatását a társadalomra.