2,9 milliárdért bocsátott ki kötvényeket az Otthon Centrum
A kötvényekért 5 milliárd forint névértéken nyújtottak be ajánlatot a befektetők. Kosztolánczy György vezérigazgató szerint a pénzből külföldi akvizíciókra is lehetőségük nyílik.
A kötvényekért 5 milliárd forint névértéken nyújtottak be ajánlatot a befektetők. Kosztolánczy György vezérigazgató szerint a pénzből külföldi akvizíciókra is lehetőségük nyílik.
A nagyvállalatok az MNB programján keresztül már nagyjából 900 milliárd forintnyi forrást vontak be.
Hárommilliárd dollár értékben készül kötvényeket eladni Kína második legnagyobb bankja, a China Construction Bank (CCB). Az érdeklődők nemcsak hagyományos pénzben fizethetnek.
A kötvényeket az állam vásárolja meg, a futamidejük legfeljebb hét év lehet, a keretösszeg bankonként legfeljebb 50 milliárd forint.
A mostani válság kezelésének módja a hitelfelvétel. Ám kérdés, mi kell ahhoz, hogy az európai államok ne kerüljenek adósságcsapdába?
A koronavírus és az éghajlatváltozás nemcsak emberéleteket, hanem az egész civilizációnkat veszélyezteti a milliárdos befektető Spiegelben megjelent cikke szerint. Rendkívüli és azonnali lépéseket sürget.
Nagyon régi, nagyon szokatlan tervvel állt elő Soros György az EU megsegítésére. Az örökjáradék-kötvények gondolatát még szerinte is szoknia kell a piacnak, annyira ritkán használják. A javaslat ahhoz eléggé bonyolult, hogy minden politikus a maga szájíze szerint magyarázhassa, miről szól, pedig ha alaposan megnézzük a részleteket, kiderül, hogy még jól is járhatna vele Európa – már ha néhány tagállam ellenállásán nem bukna el a terv.
Ausztria elutasítja azt a javaslatot, hogy a koronavírus-járvány által okozott károkat enyhítő intézkedéseket kötvénykibocsátással finanszírozzák, mivel véleménye szerint az csak egy újabb szuverén adósságválsághoz vezetne, ráadásul az Európai Stabilitási Mechanizmus elég forrással rendelkezik.
Közel 30 milliárd forintért megvásárolják Magyarország egyik vezető informatikai cégcsoportja, a Delta Csoport érdekeltségét, a Delta Systems Kft.-t.
Száznál is több cég regisztrált a jegybank kötvényvásárlási programjába, közülük húsznál már elindult a hitelminősítés.
Az amerikai pénzügyi hatóságok 10 év alatt, a pénzügyi válság kezdete óta 243 milliárd dollár bírságot szabtak ki bankokra. Az összeg nagyjából az éves magyar GDP kétszerese.
Ötszörös volt a túljegyzés a befektetők részéről a tízéves devizakötvény-kibocsátáson.
Ukrajna 3 milliárd dollár értékű eurókötvényt bocsátott ki. A 15 éves lejáratú állampapírok éves hozama 7,375 százalék – közölte Petro Porosenko ukrán államfő.