Elindult az anti-Facebook, ahol senki nem látja a bejegyzéseit, mégis özönlenek a lájkok
Senki nem látja a bejegyzéseit a legújabb közösségi oldalon, mégis özönlenek rájuk a lájkok. A Palmsy kissé fura koncepciójára van értelmes magyarázat.
Senki nem látja a bejegyzéseit a legújabb közösségi oldalon, mégis özönlenek rájuk a lájkok. A Palmsy kissé fura koncepciójára van értelmes magyarázat.
A Fidesz alelnöke négy pontban akarta összefoglalni, hogyan kell jó sonkát főzni, de a negyedik pont már az volt, hogy "kész". Ja, és ő annak a híve, hogy "semmi E-betű".
A magyar kormány igazságügyi miniszterének komoly problémája támadt: szerinte kihagyták a születésnapi Facebook-posztjának eredményeit a lájkbajnokságból
A Star Wars-filmek sztárja egy érdekes elméletnek nézett utána, igaz-e. Az volt.
A Facebook többévnyi tesztelés után bejelentette: érkezik a kapcsoló a Facebook és az Instagram mobilos alkalmazásába, amivel elrejthetjük a saját és mások bejegyzései alatt a lájkok számát.
A Facebook szerint a Nakrutka nevű szolgáltatás nemcsak hamis kedveléseket, de hozzászólásokat és követőket is árult az Instagramon, ezért képviselőinek most a bíróságon kell felelniük.
Újfajta reakciógomb kerülhet az Imádom helyére a Facebookon, de a fejlesztők egyelőre nem árulták el, mikor jelenik meg az újdonság – ha megjelenik egyáltalán.
Az Instagram fejlesztői az egész világra kitejresztik a kísérletet, amelyben eltüntetik a lájkokat, így nem láthatjuk, ki hányat kapott.
Újabb országra terjesztette ki érdekes kísérletét a Facebook, amelynek lényege, hogy egy időre elrejtik a poszt alatti lájkok számát.
A legnagyobb közösségi oldal azt fontolgatja, hogy elrejti a bejegyzésekre érkező kedvelések számát.
Kísérletképpen több országban is kikapcsolta a fotók alatti lájkokat az Instagram, mondván, így majd nyugodtabbak lesznek az emberek. Úgy tűnik, igazuk lett, felháborodásnak nyoma sincs.
A lájkvadászat okozta pszichikai nyomás miatt kísérletképpen (de csak néhány országban) kikapcsolja a fotó alatti lájkokat az Instagram.
A közösségi médiára sokan nem úgy tekintenek, ahogy alkotóik szeretnék, ezért gyakran változtatnak rendszerükön. Az Instagram is tesztel egy ehhez kapcsolódó dolgot.
A kényszeres telefonozás már egy ideje szakmai vita tárgyát képezi, de míg egyes kutatók úgy vélik, hogy a közösségi média túlzott használata komoly függés kialakulásához vezethet, addig mások szerint ez csak felesleges ijesztgetés. A digitális rácsavarodás mindenesetre egyre jobban megviseli az emberi kapcsolatokat. El tudja képzelni az életét lájkok és kommentek nélkül?
Akivel egyszer is előfordult már, hogy akarata ellenére lájkolt egy posztot a Facebookon, annak jól jöhet az alábbi Chrome-bővítmény.
Büszkén jelentette Orbán Viktor facebookos csapata kedd délelőtt, hogy elérték a mérföldkövet.
Ismét megvizsgálták, hogyan teljesítenek a miniszterelnök-jelöltek a Facebookon.
Függőséget okozhat a közösségi média – ismerik el immár a techvilág prominensei közül is többen. Kutatók ennél is szélesebb körű veszélyre figyelmeztetnek: terjednek az internethez és az új technológiákhoz köthető viselkedési addikciók.
Bátran kijelenthetjük, hogy a sztárbabák mozgatták meg leginkább a felhasználókat.
Az érzelmi reakciókra szolgáló jelek bevezetésén túl évek óta nem nyúlt hozzá az alap lájkgombhoz a Facebook. Most megteszik, mutatjuk az újat.