Válasz Online: Tiborcz István legalább háromszor olyan gazdag lehet, mint ahogy hinnénk
A hivatalosan is az ő nevén lévő 188 milliárd forintnál sokkal több pénze lehet Orbán Viktor vejének a Válasz Online számítása szerint.
A hivatalosan is az ő nevén lévő 188 milliárd forintnál sokkal több pénze lehet Orbán Viktor vejének a Válasz Online számítása szerint.
Már zajlik a tereprendezés, miközben a főváros azon dolgozik, hogy védetté nyilvánítsa a területet. Kiszivárgott egy látványterv is, ami alapján drasztikusan csökkenhet a zöldterületi arány.
A Varese-tó melletti villát egy magyar tőkealap vásárolta meg, a vezetőjének neve már korábban felbukkant az Orbán-közeli körökben.
2020 körül történhetett a bevásárlás.
Szerinte minden jövedelme legális, az MNB-t pedig senki nem lopta meg, mert az alapítvány mérlegén vannak (papíron) az eszközök. Azt pedig mélységesen elítéli, hogy a sajtó nőként vizionálja a személyét.
A Válasz Online több forrásból is megbizonyosodott, hogy a volt jegybankelnök fia egy Gmail-címről szólt bele az MNB-alapítványok vagyonkezelését végző, a gyakorlatban közpénz jellegét elvesztő százmilliárdok felett diszponáló cégek napi ügyeibe.
A célpontban növekedési fázisban levő startupok.
Már 11 alapot kezel az egyébként a fideszes médiaholding tulajdonosi jogait is birtokló ügyvéd alapkezelője.
A Népszava szerint az Orbán-kormány az EU-s szándéknak megfelelve előírja ugyan a magántőkealapok tulajdonosainak a nyilvántartását, ám ezt úgy teszi, hogy az adatok nem lesznek nyilvánosak.
Az ügyvéd gyakorolja fideszes médiaholding alapítói jogait is.
2015-ben egy darab volt belőle, 2023-ra 161 lett. A magántőkealapok elszaporodtak, és bár létezésük nem, a használatuk módja hungarikum.
Közpénzből feltöltött magántőkealap segítségével fejleszti pénzügyi innovációit a már a letelepedésikötvény-üzletekben is felbukkanó vállalkozó. A Transparency International a minap mutatta be, miként szivattyúzhatók át e technikával az adóforintok százmilliárdjai a hatalom kegyeltjeihez.
A spanyol kormány nemzetbiztonsági okokra hivatkozva – egy olyan jogszabály alapján, amilyen Magyarországon is létezik – nem engedi be a Magyar Vagont a Talgo vonatgyártóba. Az aggályok megalapozottak, a vállalatcsoport Fidesz-függése nyilvánvaló, orosz kapcsolata lehetséges, tulajdonosi hátterét magántőkealap homálya fedi.
Közel 1,5 ezer milliárd forint halmozódott fel a NER csúcsvállalkozóinak magántőkealapjaiban. Persze véletlen, de nagyjából pont ennyivel kellett megemelni az idei költségvetési hiánycélt, hogy tartható legyen.
Magántőkealapok segítségével nyelte le mindenestül a Mészáros-csoport tagjait energiával ellátó vállalkozást a felcsúti vállalkozó.
Itthon minden további nélkül elrejtőzhetnek a milliárdosok, de nemzetközi ügyleteknél már valahogy igazolniuk kellene, hogy nem jelentenek biztonsági kockázatot. Ez nem történt meg, ezért tenne keresztbe Madrid az Orbán-kormánynak a Talgo felvásárlásánál.
Több, kisebb magántőkealapban rejtegetnek hatalmas vagyont a nyilvánosság számára ismeretlen tulajdonosok, hogy ne vonatkozzon rájuk az uniós szabályozás.
Nagy ígéret volt 3-4 éve, hogy városi tőkealapokat hoznak létre a helyi cégek támogatására, ehhez képest hat városból négyben semmi nem történt, most pedig az alapokat egy magántőkealapba olvasztották össze.
Takargatni sem próbálják az érintettek, hogy a koronavírus, majd a háború okozta krízis leküzdésére szolgáló állami százmilliárdok Mészáros Lőrinc és Tiborcz István érdekeltségeinél futnak össze.
A zánkai terület bonyolult tulajdoni viszonyai mögött két magántőkealap áll. A háttérben pedig még Nagy Márton alakja is felsejlik.