Az ELTE kutatói szokatlan jelenséget tapasztaltak a mobilozó gyerekeknél
A digitális eszközök használata megváltoztatja azt, ahogyan a világot látjuk, ez a hatás gyerekeknél pedig különösen markáns lehet.
A digitális eszközök használata megváltoztatja azt, ahogyan a világot látjuk, ez a hatás gyerekeknél pedig különösen markáns lehet.
Kézben tartott mobillal pedig elég veszélyes közlekedni.
Nem véletlenül születnek gyakran egymásnak ellentmondó eredmények, amikor a tudósok azt vizsgálják, milyen hatással van az emberekre a képernyők előtt töltött – egyre hosszabb – idő.
Sokféle trükk létezik a kis képernyős gyorsírásra, ám egy kiemelkedik közülük. A kutatók szerint két hüvelykujjal érhető el a legjobb eredmény.
Mindenki tudja, hogy nem túl jó ötlet a mobil kijelzőjére meredni, miközben átkelünk az út túloldalára, ezzel együtt sokan fittyet hánynak erre, veszélybe sodorva magukat és másokat is. New Yorkban úgy gondolták, itt az ideje tenni valamit ez ellen.
Nagy sebességgel ment, de volt, hogy nem is nézte az utat.
Az 5G megjelenése és az előfizetők számának folyamatos növekedése miatt egyre kevesebb a kiadható telefonszám Japánban. Szerencsére van megoldás.
Egyre népszerűbb az okostelefon az ötvenesek körében, és a fotót megosztó hetvenévesnél idősebb netezők negyede posztolt már szelfit magáról – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb, 2018-at vizsgáló kutatásából. A felmérés szerint a húszévesnél fiatalabbaknál az internet szinte az egyetlen információforrás, ötödük már egyáltalán nem néz tévét.
A címben lévő érték városban igaz, autópályán 130-nál már akár 180 méter is lehet a táv, miközben nem az útra figyelünk egy átlagos rövid üzenet olvasása, írása közben.
Valóban csak rajtunk múlik, és pusztán tudatos döntéseink függvénye, hogy mobileszközeink rombolják vagy építik a kapcsolatainkat? Ha élünk is a gyanúperrel, hogy a párunk titkol előlünk valamit, van-e jogunk belenézni a telefonjába? És mit tegyünk, ha találtunk valamit? A szorongás pedig jogos, ha nem kapunk azonnal választ a másiktól?
Egy amerikai tanulmány szerint a szülők és gyermekeik többet beszélgetnek az általuk használt mobileszközök működéséről, mint az azokon megtekintett tartalmakról.
Az új kapcsolatokban segít, de a meglévőkben akár zavart is okozhat a mobiltechnológia a magyarok véleménye szerint – többek között ez derül ki a Samsung Electronics legfrissebb hazai felméréséből. A magyarok nagy része éppen ezért szereti magánál tudni a telefonját társaságban is, ugyanakkor a személyes találkozók alkalmával a mobilozást a többség udvariatlanságnak tartja.
Hamarosan pénzbüntetéssel sújtják a kerékpározás közben mobiltelefont használókat Hollandiában. A kormány azért döntött a tilalom elrendeléséről, mert egyre több az olyan kerékpáros baleset, amikor a kerekező üzenetet küld vagy telefonál biciklizés közben.
Ami néhány évvel ezelőtt még elképzelhetetlennek tűnt, mára már mindennapos gyakorlat: egyre több tanár használ a tanórák keretében okostelefonos alkalmazásokat, amelyek a diákok számára a tananyagot érdekesebbé, az órát interaktívabbá teszik. Friss felmérés mutatja meg az okostelefon használat előnyeit.
Egy tanulmány szerint Angliában az utóbbi két évtizedben megnőtt azoknak a betegeknek a száma, akiknél rosszindulatú agytumort diagnosztizáltak. A tanulmány vezető szerzője szerint pedig erős a gyanú, hogy az agydaganatok kialakulását a sok mobilozás okozza.
A monitor és a tévé mellett a telefonok képernyőit néző tömegeknél is egyre sűrűbben jelentkeznek a panaszok. A gyártók évről évre érkező kijelzőtechnológiai újításai ellenére a szembántalmak új reneszánszukat élik.
A férfi kézben tartott mobilon beszélt vezetés közben.
"Ha sétálni sem tudsz mobilos chatelés közben, hogyan is tudnál vezetni?”
A digitális eszközök használata miatt egyre nagyobb probléma a gyerekek körében a szemszárazság.