A robotok és a szamurájok országa is rákényszerült a menekültek foglalkoztatására
Az AFP hírügynökség tudósítója a hőszigetelő anyagokat gyártó Dairyu cégénél járt. És ott éppen munkára jelentkező afrikai bevándorlókat hallgattak meg.
Az AFP hírügynökség tudósítója a hőszigetelő anyagokat gyártó Dairyu cégénél járt. És ott éppen munkára jelentkező afrikai bevándorlókat hallgattak meg.
A cégek már nemcsak jó fizetéssel, hanem számtalan extra szolgáltatással igyekeznek magukhoz csábítani a megfelelő munkaerőt. A jelentkezők pedig a hazai munkaerőhiány miatt válogathatnak a jobbnál jobb ajánlatok közül.
Már évek óta az álláspiacon van a technológia vívmányait a kisujjából kirázó Z generáció, mégsem a Youtube-on és az Instagramon keresik az 1995-2009 között születetteket a leendő munkaadóik.
Gazdaságilag Ausztria jobban jár egy nyugat-európai bevándorlóval, mint egy kelet-európaival.
Milyen munkakörbe keresnek dolgozókat a hazai cégek? Milyen állásokat keresnek a magyarok? A Jobline.hu adataiból látszik: a kereslet és a kínálat nem mindig találkozik a munkaerőpiacon.
Az LMP társelnöke állítja, az ukrán munkaerő toborzására adott állami százmilliók nyoma Kósa Lajos tárca nélküli miniszterig vezet.
Az energiaipari cégek is egyre nagyobb munkaerőhiánnyal küzdenek, egyre több villanyszerelő szakemberre lenne szükség. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület felmérése szerint évente legalább 600 villanyszerelőre volna szükség, 45 százalékkal többre, mint ahány végzős diák jelenleg van.
Ha csak egy ábrát néz meg ma statisztikai adatokkal, ennél érdemes kikötni.
A magyar gazdaság munkaerőpiaci tartalékai erősen fogynak, a belső utánpótlás a közigazgatásban dolgozókból, a közmunkások és a mikrovállalkozások köréből származhat, ahol szektoronkét 100-200 ezer fős tartalék rejlik - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke Esztergomban, a megyei kereskedelmi és iparkamara (KEMKIK) mesteravatóján.
Világszerte állások milliói fognak megszűnni a robotizáció és a mesterséges intelligencia elterjedése miatt – mondta a HVG-nek Martin Ford amerikai jövőkutató, a Robotok kora című könyv szerzője. Raymond Ma, a Magyarországon is jelen lévő Fidelity alapkezelő két kínai portfóliójának menedzsere biztos abban, hogy Kína nem lesz a robotizáció vesztesei között.
A hazai bankok munkaerőhiánnyal küzdenek ügyfélszolgálataikon, így mostanában még nem búcsúzhatunk el a telefon túlvégéről felcsenedülő gépi zenétől.
A szakképzett munkaerőt szívesen látnák, az alacsonyan képzetteket viszont nem a britek a Brexit után. Az idénymunkásokra is szüksége van a brit mezőgazdaságnak.
Magyarországon véget ért az olcsó munkaerő kora. A versenyszférában és a közszférában is nagyot ugrottak idén a bérek. Választási költségvetés viszont nem lesz – mondta Varga Mihály.
Az ellenzéki párt szerint egyre több munkahelyet veszélyeztet az automatizáció, ezért kell kidolgozni a robotadóról szóló javaslatot.