Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem csoda, hogy összeszerelő üzem marad Magyarország, alig vannak helyek Európában, ahol olcsóbb lenne a munkaerő, mint itt.
Harmadannyiba kerül egy magyar dolgozó munkaórája, mint egy átlagos európaié – számolta ki az Eurostat. Az unió statisztikai hivatala azt nézte meg, mennyi munkabért, valamint járulékot kell kifizetniük a cégeknek egy-egy órányi munka után.
Egy magyar dolgozó egy munkaórája így 9,1 euróba kerül, ami az ötödik legalacsonyabb szám az egész unióban. A magyarnál csak a bolgár, a román, a litván és a lett munkaerő az olcsóbb. Az EU-átlag 26,8 euró. Nagyrészt a 2017-es minimálbér-emelésnek köszönhető, hogy még így is jelentősen drágult a magyar munkaerő, egy év alatt 10 százalékkal.
Az összes kiadásnak az EU-ban 24 százalékát teszik ki azok a pénzek, amelyeket a cégtől nem a munkavállaló kap meg bérként, hanem például járulékként fizeti ki a munkahely. Magyarországon ez az arány 21,1 százalékos.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
A parkoláson évente 120 millió forintot tud megtakarítani a Hegyvidék, a közétkeztetés ára nem nőtt, és több üzemeltetési munka is olcsóbb lett az új közbeszerzési rendszerben.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.