Nem fogadható el semmilyen beruházás, amely a Pilis és térsége kiemelt természeti és kulturális értékeit veszélyeztetné – válaszolta Tordai Bence írásbeli kérdésére Nagy István agrárminiszter.
Nagy volumenű roma felzárkóztatási programon agyalnak az Agrárminisztériumban, amivel megoldanák a vidéki munkaerőhiányt, és egyben a cigányságnak is kitörési lehetőséget teremtenének – derül ki a hvg.hu birtokába került munkaanyagból. Az Agroma-program akár már jövőre indulhatna, feltéve, hogy az Emmi és az összes érintett tárca is a javaslat mellé áll, plusz az Orbán-kormány még pénzt is ad a megvalósításra. A javaslat egyik megálmodója szerint ezzel végre stabil munkahelyhez juttatnák a romákat, és szó sincs arról, hogy a tervben szereplő bentlakásos szakközépiskolákkal kiszakítanák a résztvevőket a családjukból.
Alig fél év alatt milliókat tudtak megtakarítani, befektetni a vezető politikusok. Az ország vezetőinek bevallásából kiderül: átlag 5 ingatlanjuk van, 10 milliós megtakarításuk, szinte kötelező elem a kincstárjegy és a szántó.
Keletre küldené a magyar mézet az agrárminiszter. Nagy István szerint csak elsőre tűnik ellentmondásosnak, hogy épp Kína a világ legnagyobb mézexportőre.
Miközben tíz minisztériumból hat nem foglalkoztat külön kommunikációs tanácsadókat és szakembereket, az erőforrásminisztériumban csak a miniszternek három beszédírója van, de még a kultúráért felelős államtitkár sem maga írja a szövegeit - derült ki az érintett tárcák hvg.hu adatigényléseire küldött válaszaiból. Az agárminiszter beszédeit a köz-, illetve kormánymédia két ismert alakja írja havi közel fél-fél millió forintért, miközben gyanúból az is bizonysággá erősödött, hogy az Emmi szándékosan packázik a "nem baráti" újságírókkal.
Szombaton nyílik meg a Szalajka-völgybe épült, 6,8 milliárd forintos szilvásváradi beton lovas stadion, melyet történetesen az egykori felcsúti polgármester egyik cége épített.
Két olyan helyen is mindent rendben talált a hivatalos ellenőrzés, ahol felvetődött a gyanú, hogy tízmilliókkal támogatott szálláshelyre fideszes politikus vagy annak rokona költözött be. Legalábbis évekkel ezelőtt nem volt szabálytalanság az agárminiszter szerint, de az egyik turisztikai beruházást azért a jövőben még vizsgálják.
Belföldön kell palackozni a kivitelre szánt magyar mézet, mert csomagolás nélkül a gyenge minőségű távol-keleti mézek javítására használják föl a külföldi üzemek – mondta Nagy István agrárminiszter a közrádiónak.
Az agrár lehet menő, már rég nem egyenlő a sáros csizmával – állítja Nagy István agrárminiszter, aki talán a legrosszabbul startolt az új Orbán-kormány tárcavezetői közül a szendvicset hajigáló migránsos fordulatával. Már nem így fogalmazna, de arról is beszélt, hogy miért nem vadászik Semjén Zsolttal, és miért érdemelnek a magyar gazdák másoknál több pénzt az EU-tól. Mióta elterjedt róla az arcára tapadó mobilos fotó, 55 kilót fogyott, és állítja, új fejezetet nyit a sáskaevés- és hungarikummániás Fazekas után.