Meghalt a Beatles riválisának számító Gerry And The Peacemakers alapítója
Gerry Marsden írta a Liverpool focicsapatának himnuszát is.
Gerry Marsden írta a Liverpool focicsapatának himnuszát is.
A Radio France Internationale-lal megtörtént az egyik legkínosabb dolog, ami csak egy médiummal megtörténhet: halottnak nyilvánították többek között II. Erzsébet királynőt és Pelét is.
Elhunyt Sir Samuel Brittan, a The Financial Times legendás szerkesztője, a szabadpiac és a munkaerő szabad áramlásának elszánt híve, a sokak által bírált Margaret Thatcher egyik fő támogatója. A HVG munkatársának, Farkas Zoltánnak kétszer is volt alkalma interjút készíteni vele, most ezeket a különleges találkozókat is felidézi.
Hihetetlenül okos volt, elképesztő, már-már emberfeletti munkabírással. Ráadásul Ruth Bader Ginsburg nemcsak a jogtudomány óriása volt, hanem a mémeké is, amelyek megkérdőjelezhetetlen liberális akcióhőssé tették ezt a nyilvánosság előtt visszafogott, csendes nőt. Az amerikai legfelsőbb bíróság 87 éves korában elhunyt tagja hatalmas űrt hagy maga után.
Alan Parker emblematikus filmeket hagyott ránk, és bármilyen műfajban alkotott, egyéni látásmód jellemezte.
Alekszandar Sapics arról írt, hogy Benedek Tibor volt az egyetlen vízilabdázó, akire igazán felnézett, de sosem volt bátorsága ezt neki elmondani.
Miközben Konrád György a magyar irodalmi család megbecsült tagja, utóbbi években egyenesen pátriárkája volt.
Heller Ágnes beleúszott az éjszakába. Úgy halt meg, mint romantikus fiatal lány egy Schumann-dalban.
85 évesen Párizsban elhunyt a divat kortárs ikonja, Karl Lagerfeld.
"Az ok, amiért most mindenki gyűlöli, nem belőle, hanem belőlünk ered" – írja közösségi oldalán a T-Online volt vezérigazgatója.
Princz Gábor tündöklése és bukása ma is figyelmeztetés mindazoknak, akik úgy vélik, a betétesek pénze a banké, a bank pénze pedig a tulajdonosoké.
A színészként és rendezőként is maradandót alkotott Michael Anderson 98 éves korában, Kanadában halt meg, szívelégtelenség következtében.
"Élete 29 évvel tovább tartott a vártnál, és ez sokkal több idő volt, mint amit megérdemelt" - írják a hozzátartozók apjuk nekrológjában.
Hol van már az ő népe? Hol van bármi, amiben nemzedéke hitt? Ott, ahol ő lesz nemsokára. A temetőben.
"Fura, hogy most valahogy a nagyon hasonló karakterek tűnnek el a világból. Mintha nem lenne már szüksége a világnak a főokos előtt vigyázzban álló láthatatlan röhögésre" - Jeli András zenész írása Somló Tamásról.
A FAZ szerzője szerint jellemző Magyarországra, hogy még a történelem szereplőit is táborhoz tartozás szerint értékelik. Pedig Pozsgay Imrének elévülhetetlen érdemei vannak a diktatúrától a demokráciába vezető fordulat véghezvitelében.
Szomorkás pályakép; szomorkás az egész história. De volt egy pillanat, amikor Pozsgay hitt a demokráciában, hitt ’56-ban, hitt az új kezdetben. Együtt az egész nemzettel. Hitvány hazugság lenne tagadni, hogy abban a percben – noha nem nagyon szerettük egymást – valamennyien osztoztunk ezekben a zavaros illúziókban.
Nagy formátumú politikust, elveihez hű embert, a magyarországi demokratikus átalakulás egyik vezéralakját tiszteli a külföldi sajtó a kedden elhunyt Göncz Árpádban.
Nem kell azt füllenteni, hogy „mindenki elnöke” volt. Nem. Nem volt az új horthysták elnöke. Nem volt a mostanság népszerű neonyilasok elnöke. Nem volt – mint annyian – a demokratikus köztársaság árulója.