Kirúgással fenyegeti pilótáit a fapados, ha azok tovább sztrájkolnak
Németországban áll a bál.
Ha valaki még augusztus 31. előtt vett jegyet, az még ingyen viheti magával a nagyobb kézipoggyászát is.
Az Egyesült Államok két városa mellett további öt ország nagyvárosa került be abba a körbe, ahol az Uber elindíthatja ubAIR névre hallgató repülőtaxi-szolgáltatását.
A Microsoft egykori társalapítója nemcsak a világ legnagyobb repülőgépét építette meg, hogy könnyebb legyen az űrbe juttatni dolgokat, de most saját rakétát is fejleszt hozzá.
A munkakörülmények javításáról nincs hír.
A tokiói Narita repülőtér volt a célállomása a japán All Nippon Airways (ANA) egyik Boeingjének. A pilóták mindent megtettek, végül fel kellett adniuk ottani landolási szándékukat. Az esetről készült felvételeket nézve szinte liftezni kezd az ember gyomra.
A Concorde negyed évszázadon át volt az ég koronázatlan királynője. Fejlesztése több mint 3 milliárd fontot emésztett fel, megépítése pedig 15 évbe telt. A gép kétszer gyorsabb volt a hangnál, a London és New York közti távolságot pedig alig 3 óra alatt tette meg. A legendás repülő tündöklését és bukását is bemutatja egy új, kétrészes dokumentumfilm.
Konnektort sejtető matricákkal tévesztik meg valakik a repülőtéren telefon- vagy laptoptöltési lehetőséget kereső utasokat. A hozzávalót pár száz forintért árulják a neten.
A leszállás előtti utolsó pillanatokban orrfutómű hibáját jelezte a rendszer, ezért nem szállt le a célállomáson az LC Perú légitársaság, 64 emberrel a fedélzetén repülő gépe. A kapitány a visszafordulás mellett döntött, de a fővárosi repülőtéren sem volt zökkenőmentes a landolás.
A Hitch nevű applikáció ugyanúgy működik, mint az Uber, csak éppen a levegőben.
A férfi egy légitársasági alkalmazott volt, de a földi kiszolgáló személyzet tagja. A géppel sikeresen felszállt, de letenni már nem tudta épségben.
Először lépte át a 110 ezer gépet az ország felett átrepülő forgalom.
Az anyuka tízéves mozgássérült gyerekével repült volna haza horvátországi nyaralásából Manchesterbe, amikor elmondása szerint gyerekét szörnyen megalázták.
Nincs egyezség a Ryanairnél.
Pilóta- és géphiány is várható a fapados légitársaságoknál, pedig már most is súlyos késésekhez vezetnek a kisebb fennakadások.
Az ötvenes évek óta gyártják, máig népszerű típus az amerikai Lockheed Martin C-130-as teherszállító repülőgépe. Régi darab tehát, de azért még mindig képes meglepetéseket okozni.
Hat utasból ötnek fogalma sincs, mit tehet, ha késik a repülője, otthon hagyják a csomagját, vagy ha kártérítést kérne, de a légitársaság nem fizet. Márpedig az elmúlt hetekben több ilyen eset történt, ezért összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Repülőn vagy hajón internetezni saját mobillal vagy komputerrel – ha nem is olcsó, de egyre jobb az összeköttetés. Közben új életre kel a műholdas telefonálás is.
Egy fogyatékkal élő tinédzsernek és a családjának le kellett szállnia az Emirates járatáról szerdán, mert a fiú epilepsziás és autista. Hiába volt orvosi igazolása volt arról, hogy repülhet.